Еквадор передасть Україні гелікоптери та ЗРК у неробочому стані

Автор: Максимов Віталій

Еквадор все ж таки ухвалив рішення в обмін на нову військову техніку передати США пострадянські вертольоти, зенітно-ракетні комплекси, зенітні установки та ПЗРК, які потім отримає Україна. Про це повідомили деякі західні ЗМІ.

Еквадор передасть Україні гелікоптери та ЗРК у неробочому  стані - today.ua

Про те, що США ведуть переговори з Еквадором про передачу Україні старої пострадянської військової техніки та озброєнь, стало відомо на початку 2024 року. Білий дім пропонує Еквадору військову допомогу на 200 млн доларів, а натомість хоче отримати військові гелікоптери, ЗРК та ПЗРК, які раніше були куплені у країни-агресора. США надалі планує передати цю військову техніку та озброєння Києву як військову допомогу.

Країна-агресор у відповідь розв'язала торговельну війну проти Еквадору. Вона запровадила заборону на постачання бананів із п'яти підприємств Еквадору, пославшись на нібито виявлення небезпечного карантинного шкідника. Але еквадорські компанії швидко домовилися про постачання своїх бананів до Китаю.

Еквадорський президент Даніель Нобоа назвав "ломом" передану США військову техніку. Тому РФ не повинно турбувати те, що буде надалі з цим "брухтом".

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

У ПС оцінили ймовірність нового обстрілу України у другу річницю початку війни

Спочатку Кіто планував передати США лише шість зенітно-ракетних комплексів 9K33 "Оса"/"Оса-АКМ" та ракети для них. Але потім Еквадор прийняв рішення передати Україні також 6 вертольотом Мі-8/17, 10 РСЗВ БМ-21 "Град", додатково 4 ЗРК "Оса" (тобто всього буде 10 ЗРК "Оса"), близько 160 зенітних установок (ЗПУ-1/2, ЗУ-23), переносні зенітно-ракетні комплекси "Стріла-2" та "Ігла".

Еквадор передасть Україні гелікоптери та ЗРК у неробочому  стані

США замість цієї пострадянської військової техніки передасть Еквадору більш сучасну військову техніку, зокрема, одну зенітно-ракетну установку (яку конкретно – не відомо). Загальна вартість американської військової допомоги для Кіто становитиме близько 200 млн доларів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як бачимо, Україна завдяки США та Еквадору отримає чимало військової техніки та озброєння. Особливо добре, що нашій країні передадуть ЗРК та зенітні установки. Вони дуже допоможуть у захисті українського неба. Ось тільки Еквадор усі ці системи ППО купив давно. У кращому разі деякі з них на даний момент перебувають у неробочому стані. У найгіршому випадку – всі вони вже не працюють. Тож українським спеціалістам треба буде їх відремонтувати.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що українські прикордонники отримали польські ЗУ-23-2, які відрізняються від стандартної версії.