Для ЗСУ розробили наземний бойовий робот UGV “Protector“

Автор: Максимов Віталій

У Польщі на міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO-2024 відбулася офіційна презентація нового українського наземного робота UGV "Protector". Його можна використовувати для розвідки та знищення противника, повідомила компанія "Українська бронетехніка".

Для ЗСУ розробили наземний бойовий робот UGV “Protector“ - today.ua

За словами генерального директора компанії "Українська бронетехніка" Владислава Бельбаса, UGV "Protector" створили для покращення безпеки та оперативної ефективності солдатів на полі бою з урахуванням досвіду боїв із російськими окупантами.

UGV "Protector" - це платформа, на якій можна зробити роботизовану наземну платформу для ведення розвідки, для доставки боєприпасів, для евакуації поранених, для запуску безпілотних літальних апаратів. Також на цю платформу можна встановити різноманітне озброєння, і вона стане бойовою машиною, за допомогою якої знищують живу силу противника і бронетехніку.

Владислав Бельбас наголосив, що оператор може керувати "Protector" на дистанції понад 15 км. При цьому наземний робот може розвивати швидкість до 60 км/год. Щодо захисту, то клас балістичного захисту відповідає стандарту STANAG 1 за класифікацією НАТО. Звичайно, бронювання слабке, але це безпілотний наземний робот, в ньому немає людей.

Популярні зараз

Українцям вперше показали концепт нового позашляховика KRAZ

Нова пошта встановить поштомати з підзарядкою для смартфонів та Wi-Fi

Німеччина вперше передала Україні системи розмінування H-POMBS

Через “Дію“ тепер можна приєднатися до “Армії дронів“ без ТЦК

Для ЗСУ розробили наземний бойовий робот UGV “Protector“

Судячи з фотографій, розміщених в Інтернеті, на даний момент UGV "Protector" є тестовим прототипом. Це ще не повноцінний наземний бойовий робот. Але роботи по ньому ведуться.

Слід зазначити, що компанія "Українська бронетехніка" на міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO у Польщі у 2024 році показала кілька своїх новинок, а не лише "Protector". Так, наприклад, вперше офіційно представили український бронеавтомобіль "Варта" другого покоління із колісною формулою 4х4.

"Варта 2" створили на базі шасі Base. Машина може перевозити до 10 осіб (2 члени екіпажу та 8 десантників). Клас балістичного захисту відповідає стандарту STANAG 3 за класифікацією НАТО, а рівень протимінного захисту – 3a/3b. Система підвісної підлоги захищає від перевантажень під час вибуху міни, є спеціальні протимінні сидіння.

Для ЗСУ розробили наземний бойовий робот UGV “Protector“

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У бронеавтомобілі "Варта" другого покоління використовується бойовий модуль із автоматичною гарматою калібру 30 мм. З цього виходе, що "Варта 2" можна буде використовувати для підтримки піхоти вогнем і для знищення легкоброньованої бронетехніки противника.

Раніше стало відомо, що українські бронетранспортери БТР-60 почали оснащувати сучасним бойовим модулем із автоматичною гарматою калібру 30 мм.