Депутатів та чиновників позбавлять броні від мобілізації: просочилась інформація про важливі зміни у гучному законопроекті

Автор: Марченко Любов

Депутати та чиновники можуть позбутися броні від мобілізації. Крім того, для простих українців буде пом'якшено деякі норми, що містилися в початковому варіанті законопроекту про мобілізацію. Проте передбачені обмеження для ухилянтів, ймовірно, залишать.

Депутатів та чиновників позбавлять броні від мобілізації: просочилась інформація про важливі зміни у гучному законопроекті - today.ua

Про те, як може змінитися друга версія законопроекту про мобілізацію порівняно з першою, розповів виданню rbc.ua один із депутатів-"слуг".

Під час обговорення норм нового законопроекту у профільному комітеті Верховної Ради одним із каменів спотикання були методи покарання ухилянтів. З одного боку, треба якось змусити людей прийти до ТЦК. З іншого – у варіанті, запропонованому урядом, містилося пряме порушення конституційних прав громадян.

Як відомо, уряд відкликав свій законопроект на доопрацювання. Однак і зараз, у процесі його доопрацювання, пункт про обмеження для ухилянтів є найважчим. Розробники законопроекту не знають, як дотриматись рівноваги між ефективними обмеженнями для ухилянтів та Конституцією.

Популярні зараз

Українці можуть не оплачувати доставку газу: як розірвати договір з оператором

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

В уряді поділились інформацією про другий етап підвищення тарифу на електроенергію

У Києві кличуть на роботу, яка не потребує вищої освіти: зарплата стартує від тисячі доларів

"Поки варіанта не видно. Зрозуміло, що треба розширювати базу мобілізованих. Але як це зробити без каральних заходів для ухилянтів, незрозуміло. Очевидно, прибиратимемо бронь для депутатів, чиновників тощо, щоб показати, що всі рівні. Практичного сенсу у цьому небагато, але інакше народ не зрозуміє", - розповів нардеп.

Депутатів та чиновників позбавлять броні від мобілізації: просочилась інформація про важливі зміни у гучному законопроекті

Річ у тому, що для нардепів бронь від мобілізації передбачено законом про статус народного депутата. Отже, якщо навіть її не передбачать у новій редакції законопроекту, це нічого конкретно для депутатів не змінить: вони все одно залишаться під захистом іншого закону. Однак для народу такий момент буде показовим: мовляв, перед загальною загрозою всі рівні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, дехто запропонував ще одну ідею – розбити великий законопроект про мобілізацію на низку окремих менших проектів. Наприклад, окремо ухвалити закон про демобілізацію. Проте військове керівництво категорично проти такого варіанта. Там побоюються, що якщо дати військовослужбовцям чітко виписаний закон про демобілізацію із зазначенням термінів, то багато досвідчених бійців просто покинуть ЗСУ, і замінити їх на фронті не буде ким.  

Нагадаємо, поки що немає ясності і з мобілізацією засуджених. Проти цього пункту рішуче виступає Головком Валерій Залужний. Але не виключено, що його все ж таки залишать, проте чіткіше випишуть статті Кримінального кодексу, з якими можуть мобілізувати засудженого.