Декларації воєнкомів та лікарів ВВК відкриють для всіх

Автор: Марченко Любов

В Україні планують відкрити декларації воєнкомів, а також лікарів ВЛК для всіх. Йдеться не лише про військових комісарів, а й про інших співробітників ТЦК та СП, а також про всіх медиків, які працюють у військово-лікарських комісіях.

Декларації воєнкомів та лікарів ВВК відкриють для всіх - today.ua

Про це розповіла в ефірі Радіо Свобода голова Громадської ради при Національному агентстві щодо запобігання корупції Катерина Бутко.

За словами Бутко, відкриття електронних декларацій воєнкомів та лікарів із ВЛК – це запит нинішнього українського суспільства. Людей обурили нещодавно розкриті факти нечуваного збагачення воєнкомів, які за неповні два роки війни встигли "заробити" мільйонні статки у твердій валюті, а дехто навіть і прикупити собі елітну закордонну нерухомість. Отже, враховуючи цей запит суспільства, зараз розглядається питання про відкриття декларацій цих категорій працівників тилу.

"Декларації представників ТЦК, а також співробітників ВЛК будуть відкриті. Це виняток, і це було те, про що також говорилося під час ухвалення законопроекту. Враховуючи всі скандали з моніторингом способу життя, все, що було виявлено у представників ТЦК, їхні декларації однозначно мають бути відкриті. Це була позиція, у тому числі, й голови антикорупційного комітету, та багатьох інших", - пояснила голова Громадської ради при НАЗК.

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

Декларації воєнкомів та лікарів ВВК відкриють для всіх

При цьому Катерина Бутко наголосила, що декларації військових залишаться поза зоною публічного доступу. Враховуючи, як зараз наелектризоване суспільство, відкривати декларації військовослужбовців, а також членів їхніх сімей було б недалекоглядно. Інформація про їхнє майнове становище може стати реальною загрозою для членів сімей військових, які перебувають у тилу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Очевидно, що через складові безпеки частину декларацій має бути закрито, тому що це декларації людей військових, це декларації співробітників розвідки, це декларації людей, у яких члени сім'ї мобілізувалися, пішли воювати. Звичайно, такі декларації мають бути закриті", — наголосила Катерина Бутко.

Нагадаємо, держслужбовцям дозволили не вказувати у своїх деклараціях майно, яке дешевше за 1,3 мільйона гривень.