Данія передасть Україні нову партію танків: названо модель та терміни

Автор: Максимов Віталій

Данія планує у рамках нового пакету військової допомоги на майже на 1 млрд євро передати Україні нову партію танків. Про це повідомила прем'єр-міністр Данії Метт Фредеріксен.

Данія передасть Україні нову партію танків: названо модель та терміни - today.ua

За словами Фредеріксен, у новому пакеті військової допомоги Києву будуть не лише танки, а й безпілотники та боєприпаси різного типу. Але вона не уточнила, про які саме бойові броньовані машини та безпілотники йдеться.

Які ж танки Данія може передати Україні? В якій кількості? Коли це відбудеться?

На озброєнні датської армії зараз є лише 44 танки Leopard 2A7DK. На консервації в резерві датської армії перебувають танки Leopard 2A5DK (щоправда, ми знаємо скільки). Можливо Копенгаген вирішить передати нашій країні танки Leopard 2A5DK, які знаходяться в резерві. Це, звичайно, малоймовірно, але таку можливість повністю виключити не можна.

Популярні зараз

Українці можуть не оплачувати доставку газу: як розірвати договір з оператором

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

В уряді поділились інформацією про другий етап підвищення тарифу на електроенергію

У Києві кличуть на роботу, яка не потребує вищої освіти: зарплата стартує від тисячі доларів

Більше шансів на те, що Данія придбає танки на вторинному ринку, а потім передасть їх Україні. Раніше датський уряд уже так робив, купивши у Чехії танки T-72EA, а потім передавши їх Києву. Але, швидше за все, данці для ЗСУ куплять у якоїсь приватної компанії танки Leopard 1A5. Раніше Данія теж вже так робила.

Данія передасть Україні нову партію танків: названо модель та терміни

Нагадаємо, раніше Данія разом із Нідерландами профінансувала купівлю, ремонт та передачу Україні 14 танків Leopard 2A4. Їх відремонтував німецький концерн Rheinmetall. Крім того, датський уряд разом із Нідерландами та Німеччиною фінансує для України купівлю та ремонт 100 танків Leopard 1A5/A5DK (переважно зі складів компанії Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft). Крім того, недавно Данія купила для України 15 танків T-72EA у чеської компанії T-72EA.

Таким чином, Данія в рамках нового пакету військової допомоги передасть Україні, мабуть, танки Leopard 1A5. Це, найімовірніше, відбудеться у 2024 році. В якій кількості – не відомо.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Головне, щоб ці бойові броньовані машини були у належному технічному стані. Раніше данці передали для ЗСУ 20 танків Leopard 1A5, а потім 12 з них відправили ремонтувати до Польщі, оскільки у них на початку експлуатації виявили ті чи інші недоліки.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Міністерство оборони України планує купити кілька сотень вітчизняних бойових машин різного типу.