В Україні готуються мобілізувати до ЗСУ ще щонайменше 400 тисяч осіб. Втім, цілком ймовірно, що буде мобілізація півмільйона українців. Причому її хочуть провести якнайшвидше.
Чому потрібна така масштабна мобілізація, і як вона проходитиме, розповів в інтерв'ю "Українському радіо" секретар Ради нацбезпеки та оборони України Олексій Данілов.
У Генштабі ЗСУ заявили, що армія потребує мобілізації ще, принаймні, 400-500 тисяч осіб. Цими людьми потрібно поповнити ряди захисників, які добряче порідшали за рахунок убитих і поранених. Крім того, слід провести на фронті ротацію військовослужбовців, багато з яких воюють чи не з перших днів війни. І, звісно ж, командування ЗСУ розраховує створити з новобранців потужний резерв, яким можна посилити наступ, щоби переломити хід війни.
Як відомо, на 2024 рік український генералітет планує новий контрнаступ, який, як вважають воєначальники, може стати для ЗСУ переможним. Проте ворог має більшу кількість живої сили та непогано озброєний. Таким чином, наше командування розраховує домогтися переваги за рахунок збільшення чисельності військовослужбовців.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Тому протягом усього наступного року мобілізація не припинятиметься. На жаль, її не вдасться провести у стислий термін – наприклад, за місяць-півтора. Щоб мобілізувати таку кількість нових людей знадобиться щонайменше рік, каже Данілов. А це побічно підтверджує, що наша влада не має наміру переходити до мирного врегулювання конфлікту ще, щонайменше, цілий рік.
Крім того, щоб нагодувати, взути, одягнути та забезпечити зброєю (не кажучи вже про зарплату) так багато нових мобілізованих людей, знадобиться щонайменше ще 500 млрд гривень, поділився Данілов.
Втім, де взяти таку суму, наразі невідомо. Адже навіть зараз український бюджет ледве покриває витрати на армію.