Бельгія в рамках нового пакету військової допомоги передасть Україні нову партію броньованих позашляховиків Iveco LMV. До неї увійдуть 300 бойових машин, повідомило видання Shephard Media.
Коли саме Брюссель передасть Києву ці армійські машини – не уточнюється. Очевидно, це відбудеться протягом 2024 року.
На озброєнні ЗСУ вже є армійські автомобілі LMV 4x4. Ще у 2023 році українські захисники отримали від Бельгії 80 таких армійських автомобілів. Ще 14 бронеавтомобілів Iveco LMV Lynx нашій країні передала Норвегія.
Що це за позашляховик Iveco LMV 4x4? Які основні технічні характеристики цього автомобіля? Навіщо він призначений?
Iveco LMV – це багатоцільова броньована машина з колісною формулою 4x4, створена італійською компанією Iveco Defence Vehicles у 2001 році. Вона має кілька версій і поколінь.
Вага машини складає від 6,5 до 7,5 т, залежно від версії. Потужність двигуна – від 180 до 220 к.с., залежно від версії. Максимальна швидкість сягає 130 км/год. Цей позашляховик може як опція бути оснащений дистанційно керованим бойовим модулем з кулеметом калібру 12,7 мм. Крім того, LMV може перевозити вантаж масою до 1,2 тонн.
Рівень балістичного захисту – 3-й по стандарту STANAG 4569. Це означає, що бронювання захищає від кулі, випущеної з відстані 30 метрів. Екіпаж машини захищений від СВУ (саморобних вибухових пристроїв) та мін. На кожних дверях є три петлі, завдяки чому під час вибуху СВУ чи міни всередину машини не проникає вибухова хвиля. У Iveco LMV перших поколінь на кожних дверях було дві петлі, тобто зхазист від СВУ та мін був гірший.
Наразі Iveco LMV стоїть на озброєнні армій кількох країн світу. Наприклад, Італії, Норвегії, Великобританії, Бельгії та Чехії. Головний отримувач – італійська армія. Армія Норвегії використовувала ці машини під час бойових дій в Афганістані (див. перше фото). Вони супроводжували колони, виконували розвідувальні функції, проводили патрулювання.
Українські солдати використовують бронеавтомобілі Iveco LMV для проведення розвідки, пошуку, евакуації поранених тощо. Ці бойові машини, зокрема, використовують українські десантники.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Болгарія може передати Україні сотні САУ та БРДМ-2, які перебувають у резерві болгарської армії.