Цього тижня очікуються суттєві зрушення на валютному ринку. Передбачається, що істотно зросте різниця між курсом долара в купівлі та продажу. До кінця тижня спред перевищить одну гривню.
Що відбувається на ринку валют, і які зміни, ймовірно, відбудуться з курсом долара до кінця тижня, розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лісовий.
Увечері в понеділок банки виставили середній курс долара 41/41,5 грн (купівля/продаж). В обмінників середній курс був трохи інший - 40,89/41,33 грн. Спостерігається тенденція до зниження курсу долара в купівлі і зростання в продажу, каже банкір.
Таким чином, уже до неділі, 4 серпня, припускає Тарас Лісовий, може встановитися курс 40,7/42 грн. Тобто спред (різниця між купівлею і продажем) може перевищити 1 гривню.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
При цьому Тарас Лісовий прогнозує доволі значні щоденні коливання у вартості валюти:
- до 30-50 коп. у банках;
- до 50 коп. в обмінних пунктах.
Курсові відхилення протягом тижня можуть бути до 2%. А спред може становити:
- до 50-60 коп. у банках;
- до 0,6-1 грн в обмінних пунктах.
Експерт не сумнівається, що гривня плавно девальвуватиме, а курс долара, теж плавно, але неухильно, зростатиме. Однак таке підвищення вартості валюти було прогнозованим, і воно цілком вписується в економічні реалії, каже банкір. При цьому українцям потрібно звикнути до того, що кардинального зміцнення гривні вже не буде. Можуть бути лише ситуативні відхилення в бік зниження курсу долара.
"Ми на порозі нових курсових реалій, які не відбудуться несподівано - все відбуватиметься поступово, а у ринку буде час звикнути до них", - попередив банкір.
При цьому він уточнив, що у Нацбанку достатньо ресурсів, щоб не допустити стрімкого сповзання гривні у прірву.
Нагадаємо, в НБУ назвали причини зростання курсу долара. Серед них - зростання попиту на валюту і зниження валютних надходжень від аграрного експорту.