Минулого тижня після доволі тривалого зростання курс долара знизився, і гривня трохи зміцнилася. Однак українцям не варто плекати ілюзій: у серпні американська валюта знову почне зростати в ціні, а національна девальвуватиме.
Такий прогноз дав у коментарі виданню rbc.ua начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лісовий.
Утім, на стику липня і серпня долар навряд чи буде наступати на гривню, каже банкір. Після того як долар почав прискорено зростати, Нацбанк вжив заходів для стабілізації валютного ринку. Валютні інтервенції НБУ дали свій результат, зупинивши сходження долара і навіть давши можливість гривні трохи зміцнитися. Тому найближчого тижня валютний ринок буде стабільним.
"Очікується, що курс долара триматиметься в діапазоні 40,7-41,7 грн/долар", - прогнозує Лісовий.
Популярні зараз
Леся Нікітюк вперше показала свого коханого: що відомо про бойфренда телезірки
Коломойський у новому іміджі з'явився на засіданні суду: у Мережі обговорюють лисину олігарха
У сервісних центрах МВС утворився дефіцит талонів на практичний іспит
Українців з відстрочкою від мобілізації по догляду за хворим також можуть призвати до ЗСУ
Він припускає, що на 1 серпня долар перебуватиме в діапазоні 40,8-41 грн. Це не 1-1,3% вище, ніж було 1 липня, але жодної трагедії в цьому немає. "Обважнення" долара відбуватиметься плавно, тому великих потрясінь на валютному ринку не очікується.
"Дія режиму "керованої гнучкості" триватиме, а отже, діятиме система валютних змін, а всі курсові перетворення не будуть різкими, шоковими, а поступовими. Регулятор може діяти більш активно, щоб погасити можливі надмірні перекоси у співвідношенні попиту та пропозиції", - зазначив банкір.
У серпні долар відновить зростання
Далі, протягом серпня долар неквапно зростатиме, втім, як і євровалюта. У підсумку сформуються нові коридори курсів валют: 41-42 грн/долар і 44-47 грн/євро. Таким чином курси валют відреагують на посилення інфляції, яке очікується в останньому місяці літа.
Основними причинами інфляції Тарас Лісовий називає такі:
- підвищення вартості електроенергії;
- збільшення акцизів на паливо;
- відключення електроенергії, які паралізують роботу підприємств.
"Власне цінники майже на всі товари переписані з урахуванням саме цих причин", - зазначив експерт.
При цьому, незважаючи на всі перелічені вище фактори, коливання курсів валют можуть відбуватися в обидва боки. Адже фінансовий ринок чуйно реагує на різні обставини. Наприклад, може дещо підбадьорити гривню сезонна активізація аграрного експорту і, відповідно, приплив валюти в Україну. Однак ці ситуативні коливання все ж таки не зможуть переломити загальної тенденції до зниження вартості гривні.
"Тенденція до слабкого, але неухильного зростання курсів продовжуватиметься не тільки наступного тижня, а й у серпні. Ми прогнозуємо, що вже у вересні ринок звикне жити в новій курсовій парадигмі, а курс долара остаточно відштовхнеться від позначки в 41 грн", - прогнозує Тарас Лісовий.
Нагадаємо, в НБУ назвали причини зростання курсу долара.