Міжнародний аеропорт Бориспіль усунув усі пошкодження, які виникли через обстріл. Бориспіль уже уклав угоди з кількома авіакомпаніями та готовий хоч завтра відновити роботу.
Про це заявив генеральний директор аеропорту Бориспіль Олексій Дубревський.
Адміністрація аеропорту не стала чекати, коли закінчиться війна, щоби потім приступити до відновлення пошкодженої інфраструктури. В аеропорту вирішили все заздалегідь відновити, аби зустріти закінчення війни у повній готовності до польотів.
"Ми не хочемо витрачати один-два роки на роздуми: "Що ми будемо робити після війни?" Ми робимо всі необхідні дії, щоб якнайшвидше отримати рейси. Нам вдалося усунути усі пошкодження. Ми готові розпочати роботу у найкоротший термін", – заявив Дубревський.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Керівництву аеропорту вдалося відновити пошкоджену інфраструктуру та зберегти найголовніше, без чого відновлення роботи було б неможливим – трудовий колектив.
Місячна зарплата працівників аеропорту та плата за електроенергію коштують 3,2 млн євро. При цьому довелося ще витратити 1,8 млн євро на відновлення інфраструктури. Звісно, в умовах, коли вже майже два роки повітряна гавань не відправляє та не приймає пасажирів, зробити це було непросто. По суті, працівники компанії проїдають те, що було ними зароблено ще в 2021 році, каже топ-менеджер.
Тому вже минулого місяця директору довелося вирушити до Брюсселя, щоб розповісти тамтешнім банкірам та представникам ЄС, в якому стані знаходиться аеропорт, а заразом і попросити фінансової допомоги.
Олексій Дубревський переконаний, що після війни з Києва буде кому і буде куди літати. Багато українців повернуться додому. А частина, ймовірно, залишиться за кордоном. Проте всі вони підтримуватимуть між собою дружні та родинні зв'язки. А отже, літатимуть одні до одних.
"У нас нова ринкова ніша, якої раніше не було: відвідування друзів та родичів", – каже генеральний директор.
Крім того, топ-менеджер прогнозує різке збільшення кількості вантажних авіарейсів, які будуть пов'язані із повоєнним відновленням нашої країни.
Обсяг пасажирських перевезень зростатиме і за рахунок туристів. Одні летітимуть за кордон, щоб ознайомитись із тамтешньою красою. Інші прилетять сюди, щоби ближче ознайомитись з історією України.
Авіакомпанії, які до війни здійснювали рейси з української столиці, особливо лоукостери, вже домовляються з Борисполем про відновлення польотів одразу після війни. А їхні представники вже працюють спільно зі спеціалістами аеропорту над розробкою нових повітряних маршрутів, які зв'яжуть головну українську повітряну гавань із багатьма столицями Європи.
Нагадаємо, раніше про відновлення польотів в Україну одразу після війни оголосила авіакомпанія Ryanair. А трохи згодом про таку готовність заявила Air Ocean Airlines.