У розпал літа стрімко почали зростати ціни на огірки: є побоювання, що вони не знизяться

Автор: Марченко Любов

В Україні у самий розпал літа раптово почали зростати ціни на огірки. Зараз вони вже майже на третину дорожчі, ніж були тиждень тому. Аналітики пов'язують таке стрімке зростання цін зі зниженням пропозиції на ринку. Причому є тривожні сигнали, що ціни на огірки взагалі можуть уже не знизитися.

У розпал літа стрімко почали зростати ціни на огірки: є побоювання, що вони не знизяться - today.ua

Що змусило вартість популярного овоча рвонути вгору, розповіли аналітики порталу EastFruit.

Ціни на огірки стали зростати у зв'язку зі скороченням пропозиції цього овоча на ринку, кажуть експерти. Річ у тім, що в тепличних комбінатах у літніх теплицях закінчується перший урожай цих овочів. Зараз збирають залишки огірків і зачищають територію під другу сівозміну. Тому виникла пауза з поставками огірків на ринок. Причому вона може бути доволі тривалою - до початку нового врожаю.

Утім, проблеми з поставками огірків можуть виникнути і не тільки в тепличне міжсезоння. Річ у тім, що багато виробників через нещодавнє різке зниження цін на цей овоч або взагалі відмовилися від другої сівби огірків, або вирішили істотно скоротити площу під них, віддавши її під більш прибуткові томати.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

У розпал літа стрімко почали зростати ціни на огірки: є побоювання, що вони не знизяться

Таким чином, зараз ціни на огірки з літніх теплиць становлять близько 30-50 грн за кілограм ($0,74-1,23), що вже на 30% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня. А якщо порівнювати з минулим роком, то рік тому на цю саму пору вони були на 15% дешевшими.

Таким чином, через скорочення посівів огірків, пропозиція цього овоча на ринку й надалі може бути обмежена, що не дасть цінам надалі знижуватися.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Навряд чи змінять ситуацію й огірки з присадибних господарств, оскільки зазвичай вони цінуються вище, ніж тепличні овочі.

Нагадаємо, бувалі городники розповіли, чим підживити домашні огірки, щоб вони дали багатий та якісний урожай.