Зеленський вирішив звільнити Залужного через конфлікт про мобілізацію 500 тисяч чоловіків, - WP

Автор: Леся Ловіцька

Валерій Залужний запропонував Володимиру Зеленському мобілізувати ще близько 500 тисяч чоловіків, але президент відкинув цю ідею. Розбіжності між головнокомандувачем ЗСУ та президентом призвели до конфлікту, в ході якого Залужного вирішили звільнити.

Зеленський вирішив звільнити Залужного через конфлікт про мобілізацію 500 тисяч чоловіків, - WP - today.ua

Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на свої джерела.

Відомо, що Залужний неодноразово заявляв главі держави про складну ситуацію на фронті. Він висловив упевненість у тому, що до армії потрібно призвати ще півмільйона українців.

Зеленський має іншу думку з цього приводу. Призов такої величезної кількості військовозобов'язаних чоловіків вимагає величезних витрат – на їхнє екіпірування, а також на заробітні плати. Також відомо, що ситуація викликала суспільний резонанс, українці незадоволені посиленням мобілізації. Головнокомандувач ЗСУ нагадав, що рашисти незабаром планують мобілізувати ще 400 тисяч осіб, і нам потрібно мати можливість протистояти їм.

Популярні зараз

Українці можуть не оплачувати доставку газу: як розірвати договір з оператором

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

В уряді поділились інформацією про другий етап підвищення тарифу на електроенергію

У Києві кличуть на роботу, яка не потребує вищої освіти: зарплата стартує від тисячі доларів

Суперечка Зеленського із Залужним призвела до того, що президент вирішив зняти його з посади. WP заявив про це з посиланням на високопосадовця, який надав інформацію на умовах анонімності. Генерала нібито повідомили про це у понеділок, 29 січня. Він поки що залишається на своїй посаді, але найближчим часом з'явиться офіційний президентський указ про усунення її від керівництва армією.

Також вказано, що буде звільнено високопоставлених представників штабу Залужного. Поки що немає даних про наступника головнокомандувача ЗСУ. Як повідомляє видання, його посаду можуть обійняти генерал-лейтенант Кирило Буданов або генерал-полковник Олександр Сирський.

Зазначено, що Валерію Залужному запропонували обійняти іншу посаду, але він відмовився і планує піти з армії.

Зеленський вирішив звільнити Залужного через конфлікт про мобілізацію 500 тисяч чоловіків, - WP

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що прессекретар Зеленського Сергій Никифоров спростував звільнення Залужного та запевнив, що "теми для розмови немає".

Раніше Валерій Залужний назвав свою головну помилку, яку він зробив після початку повномасштабної війни із РФ.