В Україні зростає попит на робочу силу. У Нацбанку повідомили, що підприємства та компанії відчувають нестачу кадрів, яка стала причиною підвищення заробітних плат. Також названо найбільш високооплачувані професії.
У НБУ представили макроекономічний та монетарний огляд НБУ станом на квітень 2024 року. З'ясувалося, що тиск у бік підвищення зарплат зріс як з боку роботодавців, так і претендентів. Додатково вплинуло зростання "мінімалки" на початку 2024 року. Як відомо, з січня вона збільшилася до 7100 грн, а з 1 квітня складає 8000 грн.
"Зростання зарплат, значні обсяги видатків бюджету на грошове забезпечення військовослужбовців, індексація пенсій та підвищення виплат, прив'язаних до мінімальної зарплати, сприяли збільшенню доходів домогосподарств, що підтримує споживчий попит", - зазначили у регуляторі.
У Нацбанку наголосили, що на сайтах з пошуку роботи зростає кількість вакансій. Дедалі більше організацією стикаються з нестачею як кваліфікованого, і некваліфікованого персоналу. При цьому кількість претендентів продовжує скорочуватися. Про це свідчить зменшення кількості резюме. Зазначено, що це може бути пов'язане з міграцією населення та мобілізацією.
Нагадаємо, що за даними ООН на 14 березня, кількість українських мігрантів збільшилась до 6,5 мільйона (+150 тисяч осіб).
Названо найбільш високооплачувані професії в Україні
За даними Work.ua, зростають заробітні плати в окремих сферах. Збільшився дохід юристів, освітян, страховиків, телекомунікаційників. При цьому, середня зарплата становить 20 тис. грн. Оклади виросли у:
- Київській області – до 22,4 тис. грн (+400 грн);
- Харківській області – 18 тис. грн (+500 грн);
- Одеській області – 20 тис. грн (+600 грн).
У березні порівняно з лютим на ринку праці зросли заробітні плати у таких галузях:
- нерухомість – 37,5 тис. грн (+7%);
- страхування – 25 тис. грн (+14%);
- телекомунікації та зв'язок – 21 тис. грн (+5%);
- ЗМІ, видавництво, поліграфія – 20 тис. грн (+5%);
- юриспруденція – 19,6 тис. грн (+5%);
- освіта, наука – 17,5 тис. грн (+6%).
У рейтингу максимальних зарплат, окрім IT та топменеджменту, збільшились заробітні плати військовослужбовців. Їхній середній дохід – 70 тис. грн. А серед цивільних професій лідируючі позиції займали водії-міжнародники (45 тис. грн), медіабайєри (52,5 тис. грн), рієлтори, рихтувальники, ендодонтисти (40 тис. грн), а також бізнес-аналітики (38 тис. грн).
Представникам деяких спеціальностей готові платити набагато більше за середню заробітну плату навіть без особливих навичок та досвіду роботи. Йдеться про тих, хто готовий працювати фізично, а також про деяких офісних працівників.
У НБУ вважають, що найближчим часом вітчизняний ринок праці перебуватиме у статичному стані. Не очікується різкого скорочення персоналу, але й зростання пропозицій. Проте звільняти працівників планують частіше, ніж наймати.
Раніше в НБУ заявили про блокування карток українців через численні порушення.