Today.ua

Tesla розпочне продажі робота-гуманоїда Optimus

Засновник Tesla Ілон Маск анонсував старт продажів робота-гуманоїда Optimus, розробленого компанією. За словами мільярдера, це може статися вже наприкінці 2025 року.

Роботи з удосконалення Optimus все ще продовжуються в лабораторіях Tesla, проте, за словами Ілона Маска, вже до кінця наступного року він може надійти у продаж. Про це він розповів інвесторам компанії у режимі відеоконференції.

Роботи-гуманоїди вже кілька років розробляються японською компанією Honda та Boston Dynamics компанії Hyundai Motor. В цьому році стартап Fig підписав угоду з BMW для виробництва таких роботів на американських заводах німецького автоконцерну.

Проте Ілон Маск переконаний, що розробка компанії Tesla виграє конкуренцію на цьому ринку.

"Я думаю, що Tesla знаходиться в кращому становищі серед усіх виробників роботів-гуманоїдів, щоб мати можливість досягти масового виробництва", - сказав мільярдер.

За словами Маска, судити про це йому дозволяють результати тестування робота-гуманоїда від компанії Tesla. Проте інвестори добре пам'ятають, що не всі подібні заяви Ілона Маска закінчувалися успіхом на ринку. У 2019 році він обіцяв їм, що до 2020 року Tesla керуватиме мережею автономних роботизованих таксі, проте цього не сталося.

Нагадаємо, Tesla випустила перше покоління свого робота Optimus, який отримав назву Bumblebee (джміль), у вересні 2022 року. Цього року компанія розмістила нове відео, на якому робот дуже дбайливо перекладає курячі яйця.

За задумом розробників, роботи-гуманоїди зможуть виконувати на заводах ті ж функції, які зараз під силу лише людям.

Минулого року компанія Ілона Маска Neuralink отримала дозвіл на випробування мозкового імпланту на людях. За твердженням співробітників Neuralink, дана розробка дозволить значно покращити якість життя людей, які страждають від тяжких захворювань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ