Президент Румунії оголосив про передачу Україні системи Patriot

Автор: Корнєєв Ігор

Після деяких роздумів і консультацій з військовими керівництво Румунії все ж таки схвалило постачання своєї системи Patriot Україні. Про це повідомив президент Клаус Йоганніс.

Президент Румунії оголосив про передачу Україні системи Patriot - today.ua

Сьогодні у резиденції президента Румунії у палаці Котрочень (Бухарест) відбулося засідання Вищої ради оборони країни під керівництвом глави держави. На ньому обговорювалася участь Румунії у майбутньому Саміті НАТО, а також загрози, які несе країні та сусідній Молдові російсько-українська війна.

У повідомленні, яке за підсумками засідання з'явилося на сайті президента Румунії, йдеться, що Україні буде "подаровано" систему ППО Patriot. Це стало можливим після того, як Міноборони країни обґрунтувало безпечність такого кроку для обороноздатності країни.

"З огляду на значне погіршення ситуації з безпекою в Україні внаслідок постійних та масованих атак Росії на громадянське населення та громадянську інфраструктуру, особливо в енергетичному секторі, а також регіональні наслідки цієї ситуації, у тому числі для безпеки Румунії, у тісній координації разом із союзниками члени Ради вирішили подарувати Україні систему Patriot", - йдеться у повідомленні.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Вища рада оборони наголосила, що Румунія розраховує отримати від американських союзників "аналогічну або еквівалентну" систему замість тієї, яка буде передана Україні. Насамперед Бухарест адресується до Вашингтона.

Президент Румунії оголосив про передачу Україні системи Patriot

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Найімовірніше, такі домовленості вже досягнуті. Нагадаємо, ще 23 травня президент Румунії Клаус Йоганніс підтвердив, що питання передачі системи Patriot Україні розглядається Бухарестом.

Він зазначив, що обговорювати цей процес у публічному просторі не буде. Однак наголосив, що у разі передачі системи ППО Румунія розраховує отримати еквівалентну компенсацію від США.