Названо причину великої кількості “прильотів“ у Києві 8 липня

Автор: Корнєєв Ігор

У групі "Інформаційний спротив" пояснили, чому так багато російських ракет вразили об'єкти у Києві 8 липня. Військовий оглядач Олександр Коваленко назвав кілька причин.

Названо причину великої кількості “прильотів“ у Києві 8 липня - today.ua

Насамперед він рекомендує подивитися на тип ракет та траєкторію їхнього польоту. Удар по українській столиці було завдано дозвуковими ракетами Х-101/555 і 3М14 КРМБ "Калібр". Вони здатні розвивати швидкість до 960 км/год і наше ППО зазвичай ефективно протидіє їм.

Названо причину великої кількості “прильотів“ у Києві 8 липня

Олександр Коваленко нагадує, що ракети Х-101/555 запускає військова авіація з акваторії Каспійського моря, тоді як "Калібри" – кораблі та підводні човни – з Чорноморського басейну.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Також на Київ летіли балістичні ракети "Кинджал" та "Циркон", здатні розвивати швидкість 10 тисяч км/год.

За всієї складності маршрутів дозвукових ракет та проблем синхронізації удару з гіперзвуковими засобами ураження, росіянам вдалося домогтися того, що атака на Київ тривала не більше пів години.

"Інакше кажучи, київській ППО потрібно було в гранично стислі терміни відбити удар різноманітної номенклатури засобів ураження (тактико-технічні характеристики я не даремно вказав), кожен тип з яких вимагає застосування свого алгоритму протидії, за умови використання противником різних траєкторій польоту, що гранично розосередило увагу", – написав військовий оглядач "Інформаційного спротиву" Олександр Коваленко.

Названо причину великої кількості “прильотів“ у Києві 8 липня

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Однак головною проблемою він називає не складність завдання, а банальну нестачу засобів ППО в України. Коваленко зазначає, що якби за маршрутом прольоту ракет Х-101, які перетнули Сумську та Чернігівську області, ВСУ мали б зенітно-ракетні системи, то значну частину ракет було б знищено ще на підльоті до столиці.

Сьогодні на Саміті НАТО було зроблено заяву про постачання додаткових систем Patriot до України. Проте багато які з них анонсувалися вже досить давно.