Росія прагне загарбати в України багатющі поклади корисних копалин, які хочуть освоювати Сполучені Штати

Автор: Марченко Любов

Сполучені Штати будь-що мають допомогти Україні звільнити свої окуповані території та загалом перемогти у війні з Росією. США мусять це зробити хоча б заради того, щоб не дати російському агресору заволодіти багатющими покладами корисних копалин, які залягають в українських надрах, і які зараз опинились на тимчасово окупованій території.

Росія прагне загарбати в України багатющі поклади корисних копалин, які хочуть освоювати Сполучені Штати - today.ua

Про це заявив американський сенатор Ліндсі Грем під час ефіру на американському телебаченні.

Однопартієць Дональда Трампа вважає, що Путін намагається загарбати Україну заради її багатих надр, в яких містяться рідкісні копалини, що вартують велетенських грошей. Росія хоче заволодіти цими копалинами, щоби поділитися ними з Китаєм. Тож США ні в якому разі не мають цього допустити, заявив сенатор.

"Вони сидять на 10-12 трильйонах доларів критично важливих корисних копалин в Україні. Вони могли б бути найбагатшою країною в усій Європі. І цими активами Путін хоче поділитися з Китаєм. Якщо ми зараз допоможемо Україні, вони можуть стати найкращим бізнес-партнером", – заявив Грем у коментарі телеканалу CBS News.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

Що жінка ніколи не зможе пробачити чоловікові: справа навіть не у зраді

Українці мусять виграти війну і звільнити свою територію

Отож американський політик закликав своїх співвітчизників, і насамперед членів Сенату, і надалі допомагати Україні з фінансами, щоб вона могла продовжувати війну – аж до повного звільнення своїх територій. Адже США мріяли, що вони спільно з Україною візьмуть участь у розробці українських родовищ рідкоземельних металів, які незамінні у сучасній техніці.

"Давайте допоможемо їм (українцям) виграти війну. Ми не можемо дозволити собі програти. Давайте знайдемо рішення цієї війни. Вони (росіяни) йдуть на золоту жилу, щоб дати Путіну 10 чи 12 трильйонів доларів критично важливих корисних копалин, якими він поділиться з Китаєм", - закликав співвітчизників сенатор Грем.

Американський політик має на увазі поклади рідкоземельних металів, які містять українські надра. Зокрема, запаси літію, що залягають в українській землі. Свого часу, The Washington Post писала із посиланням на аналіз від SecDev, що українські надра приховують корисні копалини, сумарна вартість яких становить щонайменше 12,4 трлн доларів.

Росія прагне загарбати в України багатющі поклади корисних копалин, які хочуть освоювати Сполучені Штати

"В Україні зарита зелена скриня зі скарбами", - зазначало видання, маючи на увазі колосальні запаси літію, яких дуже потребує "зелена" енергетика.

Звісно, що на розробці таких багатих надр можна казково збагатитися. До речі, тему з розробкою українських корисних копалин порушувала українська делегація на Міжнародному економічному форумі, який відбувся цьогоріч у січні в Давосі. Представники нашої делегації запрошували інвесторів прилучитися до розробки українських надр.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Схоже, що сенатор Грем дуже перейнявся цією ідеєю. Він вважає, що Україна, яка не має грошей для розрахунку за кредитами і ще не скоро їх матиме, могла би розрахуватися із кредиторами саме правом на розробку цих корисних копалин. А отже треба, щоб Україна виграла цю війну.

Нагадаємо, під час свого візиту до Києва у березні 2024 року Ліндсі Грем наполягав, що США мають допомагати Україні в кредит, а на війну слід відправляти українців із 18 років.