Рідкісну монету номіналом 5 копійок в Україні можна продати за 6 тисяч гривень: у чому її унікальність

Автор: Ольга Березовська

Жителі України можуть непогано заробити, якщо ретельно дослідять монети у своїх скарбничках та знайдуть серед них рідкісний екземпляр. Наприклад, 5 копійок, які нумізмати оцінюють в суму до шести тисяч гривень. У чому їх особливість і на що звернути увагу?

Рідкісну монету номіналом 5 копійок в Україні можна продати за 6 тисяч гривень: у чому її унікальність - today.ua

Спеціалізований сайт з пошуку та продажу рідкісних українських монет "Монети-ягідки" регулярно публікує оголошення про найцінніші екземпляри. Серед них є повідомлення про монету номіналом 5 копійок 1992 року, яку можна продати за шість тисяч гривень. Але не кожна така монета коштує дорого.

"Найчастіше зустрічається різновид 1.1ААм з дрібною насічкою гурту. Такі 5 копійок нічого не коштують. Але відомі три різновиди 5 копійок 1992 року, ціна яких може доходити до 6000 гривень", - сказано в оголошенні.

Експерти радять українцям звернути увагу на "п'ятаки", на гурті яких є великі насічки. Наголошується, що така помилка була зроблена випадково на монетному дворі. Саме такі монети трапляються рідко, тому й коштують кілька тисяч гривень. Відомий навіть випадок, коли нумізмат придбав її на аукціоні за 10 тисяч гривень.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Рідкісну монету номіналом 5 копійок в Україні можна продати за 6 тисяч гривень: у чому її унікальність

Є у цій монеті й інші особливості. Наприклад, середній зуб тризубця має потовщення у верхній частині, а друге гроно калини зображено у формі трикутника. Але все ж таки унікальність монети полягає саме у великій насічці на гурті.

Але є і "п'ятаки" з дрібною насічкою, які можна продати за суму до трьох тисяч гривень. На них середній зуб тризубця вузький та гострий, а одиниця у даті випуску не має "хвостика".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Рідкісну монету номіналом 5 копійок в Україні можна продати за 6 тисяч гривень: у чому її унікальність

Нагадаємо також про монету номіналом 25 копійок, яка теж є досить рідкісною, тому за неї пропонують до семи тисяч гривень.