Рекордний врожай: аграрії розповіли, як зміняться ціни на гречку в Україні

Автор: Лобанова Єлизавета

Урожай гречки цього року побив уже всі рекорди, незважаючи на те, що збирання зерна ще триває. На сьогоднішній день вартість популярної крупи вже впала до рівня довоєнних показників, але гречка подешевшає ще більше.

Рекордний врожай: аграрії розповіли, як зміняться ціни на гречку в Україні - today.ua

У Мінагрополітики повідомили, що навесні сільськогосподарські виробники збільшили площу посіву гречки в Україні на 20 тисяч гектарів, у порівнянні з минулим роком, досягнувши 141,5 тисяч гектарів. До початку жовтня аграрії вже зібрали 173,8 тисяч тонн гречки, і це ще не межа. Торік було зібрано близько 148 тисяч тонн. Очікується, що цього року врожай буде як мінімум на 20% більше.

Рекордна кількість гречки має сприяти зниженню цін на цей продукт, проте перший заступник міністра сільського господарства та продовольства Тарас Висоцький зазначає, що фактори, такі як дорогі процеси обробки, логістика та упаковка, можуть вплинути на кінцеву ціну на гречку для споживачів.

Рекордний врожай: аграрії розповіли, як зміняться ціни на гречку в Україні

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Скільки коштує гречка в Україні

У серпні 2023 року гречка в Україні подешевшала до довоєнного рівня. Тоді середня вартість крупи становила 45,6 грн/кг. Адже раніше вартість гречки вже наближалася до 100 грн за кг, що було безпрецендентним явищем.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Станом на 9 жовтня, гречка в українських супермаркетах коштує в середньому 35 грн за кг. При цьому в супермаркетах "Ашан" крупу можна купити за 30,90 грн/кг.

Раніше повідомлялося, що в Україні стрімко дешевшає цибуля і дорожчають яйця.