Today.ua

Ракети ATACMS можуть знищити Керченський міст, але краще витратити їх на інше

Військовий експерт Сергій Грабський пояснив, чому, на його думку, немає сенсу спроба знищити Керченський міст за допомогою далекобійних ракет ATACMS. Він вважає, що це обійдеться Силам оборони України надто дорого, порівняно з досягнутим ефектом.

У Головному управлінні розвідки давно анонсують знищення цього об'єкта. Нещодавно начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив, що знищити Керченський міст можна за допомогою ракет ATACMS, які вже є в Україні.

Проте військовий експерт Сергій Грабський засумнівався, що така атака має сенс.

"Я скажу, що це дуже дороге задоволення і саме тому воно на сьогодні недоцільне. Для того, щоб ми розпорошували наші досить обмежені ресурси ATACMS, завдаючи ударів по цьому об'єкту", - сказав Грабський.

Він нагадав, що за допомогою американських ракет до систем HIMARS ЗСУ активно знищують системи ППО окупантів. Це, на думку Сергія Грабського, на сьогодні є найкращим застосуванням цих ракет.

"Ну, дивіться, наочний приклад. Ми завдали ударів по системах ППО, які атакували Харківську область. І за заявою мера Терехова, ми вже не чуємо про обстріли саме ракетами міста Харкова, що є надзвичайно важливим для нас", - сказав військовий експерт.

Ідеальним варіантом для ударів по Керченському мосту були б ракети Taurus, оскільки вони мають потужний бетонобійний ефект. Однак Німеччина категорично відмовляється передавати Україні цю зброю, побоюючись реакції Кремля.

Про те, що ГУР готує атаку на Керченський міст, стало відомо ще кілька місяців тому. В інтерв'ю виданню The Guardian один із високопоставлених співробітників ГУР заявив, що план знищення об'єкта вже узгоджений із президентом України Володимиром Зеленським.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ