Рада визначилася з обмеженнями для ухилянтів від мобілізації, - Веніславський

Автор: Марченко Любов

У профільному комітеті Верховної Ради визначилися з обмеженнями, які пропонують застосовувати до ухилянтів, що уникають мобілізації. Депутати підтримали деякі пункти законопроекту, запропонованого урядом, але й дещо відхилили.

Рада визначилася з обмеженнями для ухилянтів від мобілізації, - Веніславський - today.ua

Як саме пропонують карати ухилянтів депутати парламенту, розповів член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат Федір Веніславський.

Яких утисків застосують до ухилянтів, що уникають мобілізації

Керування автомобілем. Профільний комітет, в якому працює Федір Веніславський, пропонує обмежити ухилянтів у праві керувати автомобілем.

"Комітет підтримав норму щодо заборони керувати транспортним засобом, якщо військовозобов'язаний не оновлює свої військово-облікові дані, не стає на облік, ігнорує повістки", - розповів народний депутат.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Блокування банківських рахунків. Комітет скептично поставився до ідеї щодо блокування банківських рахунків громадян, які уникають мобілізації. Депутати вважають, що таке покарання недоречне і надмірне.

"Щодо блокування коштів на рахунках, грошових активів тощо - ми в комітеті цю норму відхилили", - поділився нардеп.

Рада визначилася з обмеженнями для ухилянтів від мобілізації, - Веніславський

Звісно, норма про блокування рахунків теоретично ще може увійти в остаточну версію законопроекту, яку розглядатимусь у другому читанні, але це малоймовірно, зауважив Федір Веніславський.

 

Заборона на виїзд ухилянтів за кордон. У комітеті вважають, що така заборона вже діє для всіх військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років. Це обмеження міститься у законі про правовий режим воєнного стану. Отже дублювати його в законі про мобілізацію немає ніякого сенсу.

"Додатково це регулювати в новому законі, на наш погляд, потреби немає. В законі України про затвердження указу президента України про запровадження воєнного стану ми це врегулювали і так", - підкреслив нардеп.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, він припустив, що в новому законі буде підвищено штрафи за ухилення від мобілізації.  

Нагадаємо, у парламенті також повідомили, кого мають намір звільнити від призову до ЗСУ.