Рада підтримала створення військової поліції: невиконання вимог призведе до штрафу 17 тис. грн

Автор: Леся Ловіцька

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт № 6569-д про військову поліцію. Ця ініціатива отримала голоси 247 депутатів. За невиконання вимог вказаних посадових осіб будуть карати штрафами, як сягають 17 тис. грн.

Рада підтримала створення військової поліції: невиконання вимог призведе до штрафу 17 тис. грн  - today.ua

Метою створення військової поліції названо забезпечення правопорядку і військової дисципліни у Міноборони, ЗСУ та Державній спецслужбі транспорту. Діяльність буде координуватися урядом через міністра оборони, а координацію проводитиме головнокомандувач ЗСУ. Військова поліція нараховуватиме до 1,5% чисельності Збройних сил.

Завданнями представників нової структури стануть:

  • провадження у справах, віднесених до компетенції військової поліції;
  • попередження, виявлення та припинення адміністративних та кримінальних правопорушень;
  • оперативно-розшукова діяльність;
  • забезпечення військової дисципліни та правопорядку серед військовозобов'язаних, резервістів та військовослужбовців під час проходження зборів;
  • захист життя, здоров'я, прав інтересів військовозобов'язаних, резервістів та військовослужбовців під час проходження ними зборів;
  • захист державного майна;
  • забезпечення покарань за адміністративні та кримінальні правопорушення щодо військовослужбовців;
  • контроль за виконанням законодавства щодо безпеки дорожнього руху водіями під час використання транспортних засобів військових формувань.

Військова поліція матиме право тимчасово обмежувати або забороняти рух пішоходів та транспорту на окремих ділянках автомобільних доріг та вулиць, зупиняти та проводити перевірку транспортних засобів, а також документів у водіїв. Також співробітники зможуть проникати до житла чи іншого об'єкту власності осіб, яких підозрюють у вчиненні злочину - з негайним повідомленням органу досудового розслідування та прокуратури.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Рада підтримала створення військової поліції: невиконання вимог призведе до штрафу 17 тис. грн

За невиконання вимог посадових осіб щодо усунення порушення вимог законодавчих актів військова поліція зможе штрафувати осіб на суму від 10,2 тис. грн до 17 тис. грн. Ненадання інформації на запит їх посадових осіб або надання неповної/неправдивої інформації тягнуть за собою штрафи від 4250 грн до 6800 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Несвоєчасне виконання або невиконання вимог військовій поліції, щодо усунення причин та умов, які сприяли порушенню законодавчих актів, призведуть до штрафів від 6800 грн до 10 200 грн або арешту до 10 діб.

Раніше повідомлялося, що представники Нацполіції масово розшукують ухилянтів та доставляють їх до ТЦК.