Деякі українці, які уникають мобілізації, розглядають для себе варіант втечі з країни через річку Тису. Прикордонники назвали вартість переправи для ухилянтів, вказавши на небезпеку такого рішення.
Речниця Мукачівського прикордонного загону Леся Федорова посилається на слова порушників державного кордону. Вони повідомляють, що за переправу через Тису від них вимагали від 5 до 15 тисяч доларів. Все залежатиме від групи переправників та місця переправи.
За даними посадовиці, переправники на початку війни інструктували клієнтів так, щоб вони нікому не говорили, де намагатимуться незаконно перетнути кордон. Рідні чоловіків, які загинули на річці, могли й не знати про це.
Переправники могли й навпаки запевнити у безперешкодному перетині кордону у пункті пропуску або на рівнині. Вони називали високу ціну на свої послуги.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Тримають людину день-два-три. Буває і місяць. А потім приводять до річки і кажуть: варіант тільки один — або річка, або зараз вас зловлять прикордонники", - наголосила Леся Федорова.
Таким чином, переправники виманюють у військовозобов'язаних чоловіків гроші й при цьому не дають гарантії на результат. Федорова нагадала про небезпеку для життя та здоров'я українців, які намагаються втекти. Річ у тому, що глибина Тиси подекуди сягає 15 метрів. Також слід враховувати стрімкий потік води – перетнути кордон й опинитися у Румунії зовсім не так просто, як це може здаватися.
Нагадаємо, що з початку повномасштабної російсько-української війни у річці Тиса загинули 37 чоловіків. Однак у прикордонників є причина вважати, що реальна кількість ухилянтів значно вища. Річ у тому, що не завжди вдається знаходити тіла українців, вони цілком можуть залишатися у воді.
Тису уже прозвали "річкою смерті" – через кількість життів, які вона забрала Нині її огородили колючим дротом – доступ з траси закрито. Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко підкреслив, що чоловіки дарма ризикують життям:
"Уздовж річки Тиса встановлена огорожа з колючим дротом. З точки зору статистики по відношенню до кількості спроб, вірогідність загинути в Тисі на порядок вища, за вірогідність загинути на фронті через мобілізацію. Подумайте над цим. Цифри - вперта річ, яка ніколи не бреше".
Раніше стало відомо, що в ухилянтів за кордоном можуть конфіскувати майно, яке залишилося в Україні.