Поліцейським дозволять застосування електрошокерів при затриманні громадян

Автор: Марченко Любов

Поліцейським мають намір дати дозвіл на застосування електрошокерів при затриманні громадян. У законі з'являться три додаткові підстави, які дозволять правоохоронцям майже необмежено застосовувати електрошокові пристрої.

Поліцейським дозволять застосування електрошокерів при затриманні громадян - today.ua

Відповідні зміни до чинного закону викладені у законопроекті № 11420, який зареєстрований урядом у Верховній Раді. Цим законопроектом заплановані внесення змін до статті 45 чинного Закону України "Про Національну поліцію".

Ці зміни значно розширюють перелік підстав, які дають право поліцейським на застосування електрошокерів.

Наразі, відповідно до чинного закону, використання електрошокерів дозволено у таких випадках:

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

  • для відбиття нападу на поліцейського, іншу особу та/або об’єкт, що перебуває під охороною;
  • для відбиття нападу тварини, що загрожує життю або здоров’ю поліцейського або іншої особи.  

Законопроект № 11420 пропонує розширити діапазон підстав для застосування таких приладів. Зокрема, законотворці пропонують дозволити поліцейським застосовувати електрошокери у таких випадках:

  • під час затримання особи, яка підозрюється в учиненні кримінального правопорушення та чинить опір або намагається втекти;
  • під час затримання особи, яка чинить фізичну протидію поліцейському;
  • під час затримання особи, яка намагається втекти з-під варти.

В усіх цих випадках буде дозволено застосування  електрошокових пристроїв контактної і контактно-дистанційної дії. Водночас поліцейським мають намір заборонити застосовувати ці пристрої в ділянках шиї, голови та статевих органів.

Прибічники застосування електрошокерів стверджують, що їхня дія є короткостроковою та абсолютно безпечною для здоров'я тих, до кого був застосований цей пристрій. Проте, чи насправді це так?

Є немало прецедентів із летальними наслідками застосування електрошокера

Німецькі поліцейські, які зважились на собі випробувати дію електрошокера, кажуть, що їм довелося пережити справжній жах. Так, нетривалий, але ніхто з них не хотів би повторити такий досвід.

Поліцейським дозволять застосування електрошокерів при затриманні громадян

Про це, зокрема, йдеться у матеріалі видання DW.

"Два гарпуни-електроди пробивають навіть товстий шар одягу на відстані до чотирьох з половиною метрів, 50 тисяч вольт спричиняють потужну судому по всьому тілу. Якщо оцінити больові відчуття, то за десятибальною шкалою - це дев'ять, якщо не всі десять балів, запевняє інструктор поліції Томас Шилькен", - йдеться у публікації.

Людина, проти якої було застосовано електрошокер, повністю втрачає контроль над своїм тілом і падає. Щоправда, через кілька секунд переслідуваний уже починає оговтуватись і, якщо він здоровий, може піднятись. Але не все так просто.

Самі ж німецькі поліцейські наводять приклади із практики своїх колег, коли людина, що потрапила під дію електрошокера, померла або на місці, або через кілька годин після його застосування.

Визнає, що такі випадки мали місце і фірма-виробник електрошокерів. Але там кажуть, що це не пов'язано з ураженням струмом, а  є наслідками невдалого падіння тіла або загоряння одягу від розряду струму.

Водночас у США, де за останні два десятиліття загинуло від удару електрошокером близько тисячі людей, визнають, що понад півтори сотні з них загинули саме від наслідків ударів струмом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, лікарі кажуть, що у здорової людини серцево-судинна система не повинна реагувати на такі удари. Але де гарантія, що черговий затримуваний –здорова людина? Ніхто ж, наздоганяючи утікача, не запитуватиме у нього довідку про стан здоров'я.

Нагадаємо, в Україні на дорогах стало більше поліцейських із радарами TruCAM.

Головне