Продовження війни в Україні заради вступу в НАТО підтримують 80% громадян, - соцопитування

Автор: Марченко Любов

Лише 20% українців готові відмовитись від членства України в НАТО заради закінчення війни. Решта 80% висловилися за продовження військових дій, якщо це стане для України "членським квитком" у НАТО.

Продовження війни в Україні заради вступу в НАТО підтримують 80% громадян, - соцопитування - today.ua

Такий результати громадського опитування оприлюднив в ефірі "Еспресо" виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології Антон Грушецький.

За словами Грушецького, близько 80% українців підтримують вступ України до НАТО. Причому вони готові, щоб у країні продовжувалась війна, якщо це потрібно буде для того, щоб нас прийняли до Альянсу.

Ще більше українців підтримують вступ нашої країни до ЄС. Опитування виявило, що питома вага таких громадян становить 90%.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

“Ця цифра доволі стабільна за останні декілька років. Українці стають більш критичними до цих інституцій, але не відмовляються від цієї мети, розуміючи що тільки НАТО і ЄС є безпечним майбутнім для нас і наших дітей”, – каже Грушецький.

Водночас соціолог додав, що українці не бачать на сьогодні жодної іншої дієвої гарантії безпеки, крім членства країни у Північноатлантичному альянсі. Водночас угоди, які можуть бути укладені в результаті якихось політичних домовленостей, не можуть гарантувати тривалого і стабільного миру та безпеки. На жаль, українці вже мали змогу переконатись у "дієвості" підписаних угод і меморандумів.

Продовження війни в Україні заради вступу в НАТО підтримують 80% громадян, - соцопитування

“На жаль, є два неприємних досвіди. Перший – Будапештський меморандум. Українці це пам’ятають і зараз згадують. Хоча за опитуванням у 1990-х роках, українці загалом нормально ставилися до ядерного роззброєння України на той момент. Другий момент – це Мінські домовленості. Люди пам’ятають, що де-факто Україна відмовилася від частини територій, відклала на майбутнє їх визволення в обмін на припинення війни. Ми отримали вторгнення і ще більше жертв і руйнацій”, – наголосив він.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоправда, зауваження щодо Мінських угод не таке вже й беззаперечне. Адже, за зізнанням топових українських політиків, вони також підписували ці угоди, не маючи наміру їх виконувати.  

Нагадаємо, політолог Віталій Портніков вважає, що заморожування війни на українських умовах може стати єдиним способом збереження України.