Президент зобов'яже Верховну Раду вирішити питання з мобілізацією народних депутатів і чиновників

Автор: Марченко Любов

Президент Володимир Зеленський найближчим часом має розглянути петицію, в якій йдеться про мобілізацію народних депутатів і чиновників. Ця петиція набрала необхідну кількість голосів і тепер має бути розглянута президентом.  

Президент зобов'яже Верховну Раду вирішити питання з мобілізацією народних депутатів і чиновників - today.ua

Автором петиції є опальний нардеп Олександр Дубінський, якого підозрюють у держзраді, і який нині перебуває в СІЗО.

Втім, статті, які йому інкримінують, не мають ніякого стосунку до петиції, яку він ще 5 вересня опублікував на сайті. У вівторок, 5 грудня, збігає строк підписання, цього електронного документу. Але вже зараз очевидно, що президент мусить на нього відреагувати і дати конструктивну відповідь. Адже пропозиція щодо мобілізації нардепів та чиновників отримала в українців жвавий відгук, і вони активно підписались під петицією. Таким чином, вона ще завчасно набрала необхідні 25 тисяч голосів.

У петиції, зокрема, йдеться про те, що захист батьківщини є почесним обов'язком кожного військовозобов'язаного чоловіка. Однак народні депутати і чиновники різних рівнів, на відміну  від переважної решти громадян, мають бронь від мобілізації. І це порушує принципи справедливості та рівності усіх перед законом.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Екстрасенс спрогнозував, коли закінчиться війна і чи зможе Україна повернути свої землі

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

Водночас, у Верховній Раді "лежать під сукном" два закони, ухвалення яких могло би ліквідувати ці законодавчі прогалини в царині мобілізації.

"У засобах масової інформації неодноразово повідомляють про нестачу військовозобов’язаних для ротацій та поновлення Збройних сил України. Мобілізація народних депутатів і державних службовців різних рівнів допоможе вирівняти умови для всіх громадян і сприятиме перемозі над державою-терористом", - йдеться у петиції.

Президент зобов'яже Верховну Раду вирішити питання з мобілізацією народних депутатів і чиновників

Зважаючи на те, що депутати не квапляться розглядати ці законопроекти, автор петиції звертається до президента та просить його скористатись своїм правом та визначити ці законопроекти як першочергові для розгляду в парламенті.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Звертаємось до Президента України з проханням скористатися Вашими повноваженнями, передбаченими статтею 93 Конституції України, і визначити, як невідкладні проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо справедливої мобілізації народних депутатів України) № 9647 від 24.08.2023 та проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо справедливої мобілізації громадян України) № 9649 від 24.08.2023, що сприятиме їх позачерговому та оперативному розгляду у Верховній Раді України", - йдеться у зверненні.

Нагадаємо, депутати вирішили підвищити собі зарплату у наступному році.