Представник ТЦК роз'яснив відповідальність щодо неявки за повісткою

Автор: Корнєєв Ігор

Керівник Кременчуцького районного ТЦК та СП Мирослав Волков повідомив, яка відповідальність настає для громадян за неявку після отримання повістки. За його словами, йдеться про штраф у розмірі від 3400 до 5100 гривень. У законі однак говориться про те, що така сума штрафу передбачена за повторне протягом року порушення закону про мобілізацію.

Представник ТЦК роз'яснив відповідальність щодо неявки за повісткою - today.ua

При першому ігноруванні повістки, згідно з українським законодавством, сума штрафу зазначена у розмірі від ста до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Сьогодні це сума від 1700 до 3400 гривень.

Він також нагадав, що військовозобов'язані громадяни мають явитися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки для уточнення військово-облікових даних, навіть у тому випадку, якщо повістка їм не була вручена.

У разі неявки до ТЦК після отримання повістки дані про призовника передаються до Нацполіції, яка проводить розшук ухилянта. Виявленого ухилянта доставлять до РТЦК, де на нього складуть адміністративний протокол і після цього уточнять облікові дані.

Популярні зараз

Трамп назвав Зеленському причини, з яких Путін розпочав війну з Україною

Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям

Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах

Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України

Представник ТЦК роз'яснив відповідальність щодо неявки за повісткою

Далі призовник може бути направлений на проходження військово-лікарської комісії. У разі визнання військовозобов'язаного придатним до служби, з ним проведуть роботу фахівці групи морально-психологічного забезпечення.

За словами Мирослава Волкова, лише в тому випадку, якщо громадянина буде визнано відповідним до встановлених параметрів, його призвуть до лав Збройних сил України.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Законопроект, який передбачає внесення змін до чинної процедури мобілізації, було внесено до українського парламенту наприкінці січня поточного року. Документ вже проголосовано у першому читанні.

Нагадаємо, що у разі його остаточного ухвалення багато українців можуть втратити свої відстрочки від мобілізації, які гарантувалися старою версією закону.