Нідерланди сьогодні зіткнулися з нестачею робочих рук, тож українським біженцям не так складно працевлаштуватися. Однак є кілька нюансів, про які ми розповімо у цьому матеріалі.
У розвинених країнах Західної Європи давно склалася практика, коли місцеві жителі вважають за краще отримувати допомогу та не працювати зовсім, ніж влаштуватися на низькооплачувану, некваліфіковану роботу. Тому мігранти чи, як у випадку з українцями, біженці завжди можуть знайти собі вакансію на ринку праці.
Зазначимо, що досвідчені управлінці, технарі чи фахівці IT індустрії у Нідерландах також мають попит. Наразі в країні відкрито вакансії за 195 професіями. Найбільш затребуваними є:
- прибиральники;
- оператори машин;
- начальники виробництва;
- професійні водії;
- кондуктори у транспорті;
- ремісники;
- медсестри;
- фізіотерапевти;
- стоматологи;
- фармацевтичні техніки та помічники;
- програмісти додатків;
- розробники програмного забезпечення;
- фахівці зі зв'язків із громадськістю;
- бухгалтери;
- вчителі.
Керівник міжнародної рекрутації міграційної платформи EWL Маргарита Нестеренко наголосила, що навіть без знання мови можна знайти роботу на фермах, складах чи виробництвах харчової промисловості. Це дозволить отримувати на руки після вирахування вартості житла та проїзду близько 2 тисяч євро.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Варто враховувати, що у Нідерландах довше чекають на оформлення тимчасового захисту – інколи від 2 до 6 місяців. І в цей період не можна працювати. Крім того, щоби отримати прихисток у Нідерландах, людина не повинна мати статус тимчасового захисту в інших країнах і з початком повномасштабного вторгнення не мала перебувати поза Україною довше кількох тижнів", - зазначає Маргарита Нестеренко.
Вона додала, що жінки старше 45 років мають труднощі з працевлаштуванням. Особливо без знання мови.
Зазначимо, що і в Україні виник гострий кадровий дефіцит. Про це ми писали раніше.