Повірка лічильників в Україні: хто може відкласти процедуру, та на який термін

Автор: Лобанова Єлизавета

Повірки лічильників електроенергії, тепла, газу та води в Україні були відновлені з червня. Вся відповідальність за проведення процедури лежить на споживачах, але зняти і забрати на перевірку прилади обліку мають право тільки працівники комунальних служб. Одна категорія громадян може відкласти повірку лічильників на 6 місяців.

Повірка лічильників в Україні: хто може відкласти процедуру, та на який термін - today.ua

Хто може відкласти повірку лічильників

Громадяни, які проживають на тимчасово окупованих територіях, можуть не проходити повірку до кінця військового положення і протягом трьох місяців після його завершення. Тим, хто живе на території бойових дій, повірку можна відкласти на 6 місяців після скасування військового положення.

Усі інші українці зобов’язані виконати повірку всіх своїх лічильників протягом трьох місяців після завершення опалювального сезону.

Повірка лічильників в Україні: хто може відкласти процедуру, та на який термін

Популярні зараз

Кабмін ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня: на скільки піднімуть виплати

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Екстрасенс спрогнозував, коли закінчиться війна і чи зможе Україна повернути свої землі

Як проходить процедура перевірки лічильників

Монтаж та демонтаж лічильника повинні проходити в присутності споживача. Після повірки лічильник пломбують, про що складають відповідний акт, а споживачеві обов'язково віддають один екземпляр. Процедура перевірки платна. Якщо лічильники за газ та електрику обслуговує постачальник, і нічого платити не потрібно, то за перевірку лічильником на воду та тепло платить споживач. Вартість залежатиме від конкретного водоканалу та тепломережі.

Домогосподарствам, що не пройшли перевірку лічильників, нарахування в платіжках будуть здійснюватися за нормативами споживання, встановленими в Україні, а не за показаннями лічильника. А значить вони суттєво переплачуватимуть. Саме тому ігнорувати перевірки лічильників невигідно.

Споживачі обов'язково мають дочекатися результатів перевірки. Позитивні результати перевірки лічильників засвідчать записом з відбитком клейма у відповідному розділі експлуатаційних документів та/або оформлюють свідоцтво про перевірку у встановленій формі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Довідка про непридатність оформляється для лічильників, які визнані за результатами перевірки такими, що не відповідають встановленим вимогам. Такі пристрої слід замінювати на нові.

Раніше повідомлялося, що Нафтогаз зобов'язав клієнтів передавати показники лічильників онлайн.