Повірки лічильників електроенергії, тепла, газу та води в Україні були відновлені з червня. Вся відповідальність за проведення процедури лежить на споживачах, але зняти і забрати на перевірку прилади обліку мають право тільки працівники комунальних служб. Одна категорія громадян може відкласти повірку лічильників на 6 місяців.
Хто може відкласти повірку лічильників
Громадяни, які проживають на тимчасово окупованих територіях, можуть не проходити повірку до кінця військового положення і протягом трьох місяців після його завершення. Тим, хто живе на території бойових дій, повірку можна відкласти на 6 місяців після скасування військового положення.
Усі інші українці зобов’язані виконати повірку всіх своїх лічильників протягом трьох місяців після завершення опалювального сезону.
Популярні зараз
Борис Джонсон знявся у жартівливому відео з працівниками Укрзалізниці
Українське МЗС жорстко відреагувало на слова Сікорського про передачу Криму під мандат ООН
Стало відомо, які танки Німеччина передала Україні у новому пакеті військової допомоги
Євросоюз закликав виконати ордер на арешт Путіна, виданий у Гаазі
Як проходить процедура перевірки лічильників
Монтаж та демонтаж лічильника повинні проходити в присутності споживача. Після повірки лічильник пломбують, про що складають відповідний акт, а споживачеві обов'язково віддають один екземпляр. Процедура перевірки платна. Якщо лічильники за газ та електрику обслуговує постачальник, і нічого платити не потрібно, то за перевірку лічильником на воду та тепло платить споживач. Вартість залежатиме від конкретного водоканалу та тепломережі.
Домогосподарствам, що не пройшли перевірку лічильників, нарахування в платіжках будуть здійснюватися за нормативами споживання, встановленими в Україні, а не за показаннями лічильника. А значить вони суттєво переплачуватимуть. Саме тому ігнорувати перевірки лічильників невигідно.
Споживачі обов'язково мають дочекатися результатів перевірки. Позитивні результати перевірки лічильників засвідчать записом з відбитком клейма у відповідному розділі експлуатаційних документів та/або оформлюють свідоцтво про перевірку у встановленій формі.
Довідка про непридатність оформляється для лічильників, які визнані за результатами перевірки такими, що не відповідають встановленим вимогам. Такі пристрої слід замінювати на нові.
Раніше повідомлялося, що Нафтогаз зобов'язав клієнтів передавати показники лічильників онлайн.