В Україні підвищили тариф на світло. З 1 червня побутові споживачі сплачуватимуть по 4,32 грн/кВт-год. Голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко розкритикував це рішення уряду. Він заявив, що на відновлення енергетичної інфраструктури не витратять ні копійки, а людей просто обманюють.
За словами аналітика, новий тариф економічно необґрунтований, тому що не наведені розрахунки нової вартості кіловат-години. Попенко також вважає, що для відновлення об'єктів критичної інфраструктури є кошти Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку, а також фонд відновлення енергетики. Тому перегляд цінової політики не на часі.
"Міненерго сьогодні звітував, що вони зібрали 480 мільйонів євро. Тобто загалом 20 мільярдів в нас є коштів. Тому навіщо нам зараз піднімати тарифи і розповідати з кожного кута про те, що нам потрібні кошти на відновлення? Навіщо брехати людям? Тому що я впевнений, що з цих коштів ні копійки не піде на відновлення. Ці кошти підуть, в першу чергу, "Енергоатому", який буде виступати у вигляді так званої квазіподаткової", - зазначив Олег Попенко.
Вказано, що під виглядом тарифу вони збільшують надходження в бюджет і "Енергоатом" буде накопичувачем. І через нього кошти зможуть витрачати на будівництво та добудову, наприклад енергоблоків на Хмельницькій АЕС, що зараз точно не слід робити.
Голова спілки споживачів комунальних послуг нагадав, що вартість обслуговування багатоквартирного будинку також підвищиться. У неї закладені витрати на освітлення місць загального користування, користування ліфтів.
За словами Попенка, влітку платіжки за будинки та квартири українців зросте приблизно на 400-500 грн. Міненерго отримає додатково близько 45 млрд грн. Державі слід знайти гроші на субсидії для малозабезпеченого населення, а їх у бюджеті немає.
"Виходить, що держава буде все робити, щоб людям не виплачувати субсидії. І люди будуть останні 400-500 грн сплачувати за електроенергію всім цим монополістам, обленерго, олігархам і всім іншим", - цитує аналітика УНІАН.
Наголошується, що підвищення тарифу на світло призведе до ще більшої заборгованості населення, і громадян "заганяють у злидні". А на різке зменшення обсягу споживання також не слід розраховувати: 80% побутових споживачів використовують до 175 кВт-год на місяць.
Раніше повідомлялося, як після підвищення тарифу на світло зміняться ціни на товари та послуги.