Поляки знайшли в українському зерні шкідливі речовини: що з ним не так

Автор: Марченко Любов

Органи контролю якості продуктів у Польщі заявили, що знайшли в українському зерні чимало шкідливих речовин. Називають ледь не половину таблиці Менделєєва. Крім хімічної, ще начебто виявили й біологічну небезпеку.

Поляки знайшли в українському зерні шкідливі речовини: що з ним не так - today.ua

Такі висновки містяться в результатах перевірки, здійсненої Верховною контрольною палатою Польщі на підставі даних, отриманих від Головного ветеринарного лікаря Польщі.

Незважаючи на певне згладжування гострих кутів у "зерновому" конфлікті між Україною та Польщею, все одно до повного порозуміння у цьому питанні ще далеко. Як відомо, всупереч рішенню Єврокомісії Польща категорично відмовилась від імпорту українського зерна, залишивши за собою тільки транзитні зобов'язання.

Поляки виявились непоступливими у "зерновому" питанні, незважаючи на всі спроби української сторони досягти порозуміння. Не допомогли вирішити питання ні обіцяні поступки з боку України, ні особисті контакти міністра сільського господарства України Микола Сольського зі своїми європейськими колегами. Польща залишається непоступливою, дозволяючи лише транзит українського зерна своєю територією.Поляки знайшли в українському зерні шкідливі речовини: що з ним не так

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

А тут з'явилась і ще одна перепона для імпорту українського зерна. Польські контролюючі органи начебто знайшли у ньому масу шкідливих речовин. Повідомляють, що за період із січня по травень 2023 року польські спеціалісти знайшли шкідливі речовини у 35% зразків, що були взяті з імпортованого українського зерна.

Зокрема, поляки стверджують, що в 73 зразках зерна були виявлені такі шкідливі речовини:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • сальмонела – у 17;
  • пестициди – у 17;
  • ГМО – в 11;
  • міотоксини – у 6 зразках;
  • ртуть, кадмій, свинець і залізо – в решті зразків.

Просто дивно, як українці, споживаючи хліб та ще багато харчів, вироблених із вітчизняного борошна, досі залишаються живими. Очевидно, в нас якийсь природний імунітет до усієї цієї шкоди.

Нагадаємо, через "зернову блокаду", влаштовану Росією на морі, та зернове ембарго у західних сусідів, Україна за рік втратить близько 4 мільярдів доларів.