Органи контролю якості продуктів у Польщі заявили, що знайшли в українському зерні чимало шкідливих речовин. Називають ледь не половину таблиці Менделєєва. Крім хімічної, ще начебто виявили й біологічну небезпеку.
Такі висновки містяться в результатах перевірки, здійсненої Верховною контрольною палатою Польщі на підставі даних, отриманих від Головного ветеринарного лікаря Польщі.
Незважаючи на певне згладжування гострих кутів у "зерновому" конфлікті між Україною та Польщею, все одно до повного порозуміння у цьому питанні ще далеко. Як відомо, всупереч рішенню Єврокомісії Польща категорично відмовилась від імпорту українського зерна, залишивши за собою тільки транзитні зобов'язання.
Поляки виявились непоступливими у "зерновому" питанні, незважаючи на всі спроби української сторони досягти порозуміння. Не допомогли вирішити питання ні обіцяні поступки з боку України, ні особисті контакти міністра сільського господарства України Микола Сольського зі своїми європейськими колегами. Польща залишається непоступливою, дозволяючи лише транзит українського зерна своєю територією.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
А тут з'явилась і ще одна перепона для імпорту українського зерна. Польські контролюючі органи начебто знайшли у ньому масу шкідливих речовин. Повідомляють, що за період із січня по травень 2023 року польські спеціалісти знайшли шкідливі речовини у 35% зразків, що були взяті з імпортованого українського зерна.
Зокрема, поляки стверджують, що в 73 зразках зерна були виявлені такі шкідливі речовини:
- сальмонела – у 17;
- пестициди – у 17;
- ГМО – в 11;
- міотоксини – у 6 зразках;
- ртуть, кадмій, свинець і залізо – в решті зразків.
Просто дивно, як українці, споживаючи хліб та ще багато харчів, вироблених із вітчизняного борошна, досі залишаються живими. Очевидно, в нас якийсь природний імунітет до усієї цієї шкоди.
Нагадаємо, через "зернову блокаду", влаштовану Росією на морі, та зернове ембарго у західних сусідів, Україна за рік втратить близько 4 мільярдів доларів.