Поляки почали повертати імпортовані продукти назад до України

Автор: Леся Ловіцька

Поляки почали повертати імпортовані продукти назад до України. Стало відомо, що назад вже відправили 3,5 тонни меду.

Поляки почали повертати імпортовані продукти назад до України - today.ua

Мед українського виробництва забракувала торговельна інспекція якості с/г та харчової продукції у Любліні. Накладено заборону на продаж цієї партії на ринку Польщі. Вказано, що мед не пройшов контроль за якістю продукції. Про це повідомили на сайті Polsat.

Мед перевіряють на вміст пилку гречихи – Fagopyrum. Якщо в продукті немає цього пилку або міститься мало, це може означати, що мед містить сторонні речовини у вигляді замінників або цукрового сиропу. Це також може свідчити, що мед не є натуральним. Хай там як, товар не відповідає стандартам Євросоюзу.

Поляки почали повертати імпортовані продукти назад до України

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Нагадаємо, що в ЄС і раніше намагалися звинуватити Україну у реалізації неякісного меду. Але вітчизняні виробники стверджують, що надсилають на експорт лише високоякісний продукт. Проте заяви про те, що наша країна реалізує підробку, можуть підірвати її репутацію на світовому ринку.

Відомо, що Україна є одним з головних постачальників меду. У 2018 році наш мед складав десяту частину ринку цього продукту в усьому світі. Обсяги його продажу зросли з 2015 року. Тоді саме розпочалася економічна криза, і внутрішнє споживання значно знизилося. Тому виробники вирішили вийти на міжнародний ринок.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За даними продовольчої організації ООН, за рік Україна виготовляє близько 65-70 тисяч тонн меду. І більшу частину відправляють до інших країн. У 2021 році було експортовано близько 57,6 тисячі тонн меду, у 2022-му – 48 тисяч тонн, у 2023-му – 50 тисяч тонн. Рекордним був 2020 рік з 80 тисячами тонн меду.

Раніше повідомлялося, що українські біженці у Польщі після ануляції PESEL UKR втрачають право на проживання.