Польща змінить розмір допомоги українським біженцям вже з 1 січня

Автор: Марченко Любов

Через російську військову агресію багатьом українцям довелось виїхати за кордон. Зокрема, наші співвітчизники знайшли прихисток у сусідній Польщі. Наразі стало відомо, що Польща змінить розмір допомоги українським біженцям вже з 1 січня.

Польща змінить розмір допомоги українським біженцям вже з 1 січня - today.ua

У 2024 році в сусідній країні суттєво зросте розмір виплат з догляду за дитиною. Мова йде про допомогу для батьків, які виховують дітей віком до 18 років та мають право на соціальні виплати. Сума оновлених виплат з 1 січня 2024 року сягне 800 злотих. Слід зазначити, що у 2023 році цей показник становив 500 злотих на місяць.

Нові суми виплат вже затверджено президентом Польщі Анджеєм Дудою. Відповідну поправку до Закону про державну допомогу у вихованні дітей він підписав ще 7 серпня 2023 року.

Жодних заявок на перерахунок виплат батькам подавати не доведеться. Усі клопоти з приводу цього візьме на себе Установа соціального страхування (ZUS). Відповідно всі, хто має право на пільгу протягом періоду, який триває з 1 червня 2023 року до 31 травня 2024 року почнуть отримувати оновлену допомогу. Водночас варто зазначити, що усі інші пільги, передбачені для сімей, які проживають у Польщі, не зазнають жодних змін.

Популярні зараз

Українці можуть не оплачувати доставку газу: як розірвати договір з оператором

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

В уряді поділились інформацією про другий етап підвищення тарифу на електроенергію

У Києві кличуть на роботу, яка не потребує вищої освіти: зарплата стартує від тисячі доларів

Тим же, хто ще не почав отримувати зазначені виплати, але має право на їх призначення, слід подати відповідну заявку. Прийом заявок на допомогу з догляду за дитиною розпочнеться 1 лютого 2024 року. Виплати за заявками надходитимуть з 1 червня 2024 року по 31 травня 2025.

Українці, які претендують на допомогу 500+ (800+) мають легально перебувати у Польщі та, звісно, виховувати неповнолітню дитину. Також під час подачі заявки необхідно надати:

  • польський ідентифікаційний номер PESEL (особи, яка подає заяву, і дитини);
  • адресу електронної пошти;
  • польський номер телефону;
  • номер банківського рахунку в Польщі.

Польща змінить розмір допомоги українським біженцям вже з 1 січня

Заявки на призначення допомоги з догляду за дитиною приймаються виключно онлайн. Отож заявити про потребу у виплатах можна за допомогою:

  • мобільного додатку mZUS;
  • порталу електронних послуг ZUS (PUE ZUS);
  • порталу Emp@tia;
  • електронного банкінгу.

Коли заявку буде схвалено та нараховано виплату, в особистий профіль у PUE ZUS та на адресу електронної пошти, яку біло вказано під час оформлення пільги, надійде відповідне повідомлення. Водночас кошти перерахують на польський банківський рахунок заявника.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Варто врахувати, що ZUS можуть знадобитись і додаткові відомості. Йдеться про:

  • рішення суду про призначення заявника тимчасовим опікуном (якщо на підставі рішення польського суду особа є тимчасовим опікуном дитини, яка приїхала з України до Польщі після 23 лютого 2022 року через бойові дії);
  • документ, що підтверджує легальність перебування та доступ до ринку праці в Польщі, якщо особа прибула до Польщі до 24 лютого 2022 року, але дитина прибула до Польщі після 23 лютого 2022 року через бойові дії (наприклад – карту побиту).

Нагадаємо, у Німеччині почнуть працевлаштовувати українців за пришвидшеною процедурою.