Польща передасть Україні винищувачі МіГ-29 за однієї умови: “Ви у гіршому становищі, але ми наступні“

Автор: Леся Ловіцька

Україна може отримати від Польщі винищувачі Міг-29, але за певної умови. Про це повідомив прем'єр-міністр дружньої держави Дональд Туск.

Польща передасть Україні винищувачі МіГ-29 за однієї умови: “Ви у гіршому становищі, але ми наступні“ - today.ua

Зазначено, що поки що передача вказаної техніки неможлива. Річ у тому, що польські літаки МіГ зараз виконують захищають небо НАТО. Проте якщо польська армія отримає нові винищувачі, радянські зразки можна буде передати Києву.

"Це не має нашкодити Польщі. Але якщо їх можна буде якось замінити, я вмовлю наших партнерів зробити це. Україна перебуває у гіршому становищі, ніж Польща, але ми наступні. Ми чітко заявляємо, що можемо зробити", – наголосив чиновник.

Нагадаємо, що минулого року Польща подарувала Україні десять таких винищувачів. МіГ-29 мають перебувати на захисті цієї держави аж до 2027 року, а потім їх замінять придбаними F-35.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Польща може допомогти Україні електроенергією

Польща готова передавати електроенергію, отриману за рахунок спалювання місцевого вугілля. Ця заява також пролунала від Дональда Туска. Він підкреслив, що енергетичне питання є основним.

Польська влада працює над тим, щоб надати Україні максимальну допомогу. Важливе саме електропостачання, тому що місцеві чиновники добре розуміють мету російського диктатора Володимира Путіна – залишити українців без світла та тепла.

"Ми працюємо над тим, щоби спалювати польське вугілля, якого маємо багато, і щоби не платити за спалювання цього вугілля - за емісію, за викиди, - а передавати енергію з польського вугілля за європейські гроші в Україну енергетичним установам", - пояснив політик.

Польща передасть Україні винищувачі МіГ-29 за однієї умови: “Ви у гіршому становищі, але ми наступні“

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За словами Туска, це не зможе вирішити усіх проблем, проте громадянам нашої держави буде легше пережити наступну зиму.  Також наголошено, що Польща після закінчення війни долучиться до проєктів відновлення України.

Нагадаємо про безпекову угоду, яку сьогодні, 8 липня, підписала Україна з Польщею. У ній є пункт про збиття ракет, які прямують у напрямку сусідньої країни.