Польща готова виробляти електрику спеціально для України

Автор: Корнєєв Ігор

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що його країна готова виробляти електрику спеціально для постачання в Україну. Користь для нас у цьому очевидна, але й для Польщі це вкрай вигідно.

Польща готова виробляти електрику спеціально для України - today.ua

Зазначимо, що ця пропозиція є ініціативою самого польського прем'єра. Україна з таким запитом до Польщі не зверталася.

"Вони пропонують, за фактом, надавати нам аварійну допомогу – все, що ми в межах 1,7 ГВт не вибрали як імпорт. Плюс, потенційно, згідно з правилами ENTSO-e, ми зможемо отримати саме як аварійну допомогу ще 250 МВт", – повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

Він зазначив, що це цікава для України пропозиція. Особливо додаткова допомога електроенергією буде актуальною взимку. Однак не слід приписувати сусідам зайвий альтруїзм. Самі поляки матимуть не менше користі від такої взаємодії з нашою країною, вважає Олександр Харченко.

Популярні зараз

У Верховній Раді визнали, що в Україні закінчились гроші для зарплат військовим: який вихід бачить влада

З'явився коментар щодо ймовірної депортації українських чоловіків із Чехії

Десна принесе забруднену воду до Києва 10 вересня: як намагаються запобігти ситуації

На планеті стрімко підвищується рівень Світового океану: в ООН говорять про затоплення значної частини суші

По-перше, Україна платить за ці постачання, хай і грошима, наданими Євросоюзом. Не менш важливим є той факт, що для виробництва додаткових обсягів енергії Варшава має намір залучити вугільні електростанції. Для цього вона вимагає від Єврокомісії скасувати податок на викиди CO2.

Польща готова виробляти електрику спеціально для України

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо ЄК погодиться, то польські енергетики матимуть додаткові замовлення. Це стосується і шахтарів, оскільки для виробництва електрики будуть потрібні додаткові обсяги вугілля.

Хай там як, пропускна спроможність європейських мереж на кордоні з Україною не дозволяє постачати до нашої країни обсяги понад 1,7 ГВт на годину. Якщо наші партнери будуть виробляти вдвічі більше електрики на експорт, доставити її до нашої енергосистеми буде неможливо.