У Польщі ухвалили рішення змінити термін перебування українських біженців. Сьогодні, 20 лютого, відповідний закон підписав президент сусідньої держави Анджей Дуда.
Стало відомо, що українським біженцям дозволили залишатися у Польщі до 30 червня 2024 року. Про це в Офісі президента повідомили у соціальній мережі Х (раніше – Twitter). Вказано, що Анджей Дуда погодив легальне перебування наших співвітчизників та надання їм допомоги.
Закон ухвалили відповідно до рішення Ради Євросоюзу про продовження тимчасового захисту українських біженців до 4 березня 2025 року. Відповідно до положень документа перебування українців на території Польщі вважається законним, якщо вони приїхали в період з 24 лютого 2022 року до 4 березня 2024 року.
Закон вносить зміни, які збільшують до 28 місяців термін, протягом якого українським лікарям, які отримали кваліфікацію за межами ЄС, можуть надати дозвіл на професійну діяльність.
Ustawy z podpisem Prezydenta RP @AndrzejDuda: ⁰
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) February 20, 2024
• Ustawa z dnia 26 stycznia 2024 r. o zmianie ustawy o Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce;
• Ustawa z dnia 9 lutego 2024 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w… pic.twitter.com/JoFwzqb2Ok
Скільки українців хочуть виїхати з Польщі
Польща стала другою країною в Європі за кількістю прийнятих українських біженців – близько 950 тисяч. Лідером виявилася Німеччина, яку обрали понад мільйон наших земляків. Більшість приїжджих – це жінки з дітьми.
Міждисциплінарна лабораторія дослідження війни в Україні за Університету Комісії народної освіти в Кракові опитала українок, середній вік яких становив 44 роки. Більшість має дітей, які відвідують місцеві школи.
Близько 75% респондентів проживають у великих містах з населенням понад 500 тисяч осіб, де орендують кімнати чи квартири.
Близько половини опитаних громадянок працевлаштувалися, але багато хто погано знає польську мову. Близько 81% вивчали її та 57% продовжують це робити.
Близько половини біженок не планують повертатися додому найближчим часом. Таке рішення буде ухвалено після закінчення війни з РФ - про це заявили 67% опитаних. Ще 43% чекають на завершення бойових дій та обстрілів.
Майже половина наших співвітчизників відчувала симптоми депресії, а третині знадобилася психологічна допомога. Багато українок назвали ситуацію, в якій вони опинилися, ментально важкою.
Нагадаємо, що на кордоні з Польщею місцеві фермери перекрили проїзд не лише вантажного, а й пасажирського транспорту. Блокаду прокоментував президент України Володимир Зеленський.