Поліція доставлятиме до ТЦК оголошених у розшук військовозобов'язаних

Автор: Корнєєв Ігор

У Національній поліції роз'яснили права співробітників щодо військовозобов'язаних громадян. Зокрема, відомство повідомило, у якому разі співробітник поліції має право доставити громадянина до ТЦК та СП.

Поліція доставлятиме до ТЦК оголошених у розшук військовозобов'язаних - today.ua

Голова Нацполіції України Іван Вигівський повідомив, що співробітники його відомства не мають законного права вручати повістки громадянам на вулиці. Однак вони можуть перевіряти у них документи, допомагаючи співробітникам Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки встановлювати тих, хто ухиляється від мобілізації.

Вигівський нагадав, що за новим законом про мобілізацію кожен військовозобов'язаний громадянин повинен мати при собі військово-обліковий документ. Якщо він відсутній, співробітник поліції складе відповідний акт для передачі його до ТЦК та СП. Якщо ж громадянин не має при собі навіть документа, що засвідчує його особу, до нього може бути застосовано адміністративне затримання на строк до трьох годин.

"Якщо до підрозділу поліції в установленому порядку від ТЦК та СП надходило звернення щодо цієї особи, тоді у поліцейського виникає право на здійснення адміністративного затримання та доставлення її до відповідного ТЦК та СП", - заявив глава Нацполіції України.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Співробітники поліції можуть застосувати силу, якщо громадянин чинить опір або не підкоряється законним вимогам представників влади. Ступінь впливу залежить від дій самого затриманого, зазначив Іван Вигівський.

Поліція доставлятиме до ТЦК оголошених у розшук військовозобов'язаних

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Він також заявив, що здійснювати поквартирні обходи працівники поліції не будуть. Проте, якщо стосовно громадянина надійшло звернення з ТЦК та СП, що він перебуває у розшуку як ухилянт, то правоохоронці можуть дійти до нього додому.

Нагадаємо, станом на 16 травня в одному лише Києві поліція доставила до ТЦК та СП понад 2,3 тисячі чоловіків.