В Україні ухвалено рішення про підвищення податків. Голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, які зміни очікуються для платників та назвав нові суми.
У державному бюджеті виник гострий дефіцит – потрібно терміново знайти на видатки близько 500 млрд грн. Депутати Верховної Ради погодили масштабні зміни – очікується значне збільшення податкових надходжень.
У Гетманцева запитали, чи буде країна з новими податками уже в жовтні. Він дав стверджувальну відповідь:
"Так. Принаймні, все, що залежить від парламенту, для цього робиться".
Зазначено, що проведено потужну роботу над законопроєктом, проведено обговорення питань з бізнесом. Кінцевий документ зазнав значних змін у порівнянні з початковою редакцією, яку пропонував уряд.
Названо основні зміни, які залишилися: підвищення військового збору з 1,5% до 5%, запровадження 10% від мінімальної заробітної плати на місяць для ФОП-платників єдиного податку 1-ї, 2-ї та 4-ї груп, а також 1% військового збору з платників єдиного податку 3-ї групи
Передбачено встановлення щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємств для платників податку, які займаються роздрібною торгівлею автомобільним паливом – за кожну АЗС.
"У розмірі 60 тис. грн у разі реалізації двох та більше видів пального; 30 тис. грн у разі реалізації виключно скрапленого газу; 45 тис. грн – якщо частка реалізації скрапленого газу в загальному обсязі реалізованого пального протягом місяця становить 50% і більше", - уточнив Данило Гетманцев.
За словами нардепа, встановлено вищі ставки для АЗС, які паралельно торгують спиртними напоями та тютюном. Йдеться про 80 тис. грн, якщо йдеться про реалізацію двох та більше видів пального, 40 тис. грн – якщо йдеться про продаж виключно скрапленого газу та 60 тис. грн – якщо у загальному обсязі реалізованого палива частка газу становить 50% та більше.
Нагадаємо, що у початковій редакції урядового документу було передбачено запровадження військового збору на розкіш. Йдеться про 15% від вартості покупки нового авто, 5% від доходу з продажу одного об’єкта нерухомості за рік, 30% від вартості ювелірних виробів та 5% від вартості банківських металів, придбаних у банках. Ці пропозиції було виключено з фінальної редакції законопроєкту. Їх не планують розглядати у другому читанні - через низький фіскальний потенціал.
Гетманцев пояснив, що платити додаткові гроші на армію повинні всі, а не певні категорії громадян. Виникло багато питань, тому що розкішшю можна вважати й купівлю шуб, електроніки тощо.
"За такого підходу до оподаткування виникає низка невдоволених, бо кожен такий податок стосується дуже вузького кола потенційних платників. Тому ми вирішили, що податок мають сплачувати всі у рівних пропорціях", - цитує народного обранця РБК.
Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський підписав закон, який регламентує підвищення акцизів на автомобільне паливо в Україні.