Податкова служба у вересні дізнається про всі доходи українців за кордоном

Автор: Корнєєв Ігор

Пресслужба Державної податкової служби України (ДПСУ) повідомила, що вона матиме доступ до інформації про доходи співвітчизників за кордоном. У вересні наша країна обмінюється фінансовою інформацією з більш ніж 100 країнами світу, зокрема з усіма державами Європейського Союзу.

Податкова служба у вересні дізнається про всі доходи українців за кордоном - today.ua

Що зміниться у вересні

В результаті обміну відомостями буде розкрито наявність та розмір доходів українців, які перебувають в інших країнах.

"Це означає, що у ДПС з'явиться інформація про стан банківських рахунків резидентів України за кордоном, а також ціла низка фінансової інформації про учасників міжнародних груп компаній у розрізі іноземних юрисдикцій щодо сплати податків, обсягів доходів, видів діяльності, чисельності працюючих та багато іншого", – повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

Однак переживати варто не лише тим, для кого розкриття доходів за кордоном може призвести до довгих пояснень із податковою на Батьківщині. Надана Україною інформація про тих біженців, які продовжують отримувати доходи у своїй країні, може позначитися на продовженні допомоги та іншої фінансової допомоги в Європі.

Популярні зараз

У Верховній Раді визнали, що в Україні закінчились гроші для зарплат військовим: який вихід бачить влада

З'явився коментар щодо ймовірної депортації українських чоловіків із Чехії

Десна принесе забруднену воду до Києва 10 вересня: як намагаються запобігти ситуації

На планеті стрімко підвищується рівень Світового океану: в ООН говорять про затоплення значної частини суші

Які відомості отримає податкова

Після першого обміну даними, який відбудеться у вересні поточного року, сторони вивчатимуть відомості про доходи за період із 1 липня до 31 грудня 2023 року.

Банки, фонди та інші фінансові установи, в яких розміщені рахунки клієнтів, нададуть доступ до таких відомостей:

  • відомості про підзвітну фінансову установу, яка надала інформацію (банк, фінансову, інвестиційну або страхову компанію),
  • залишок коштів на банківському рахунку станом на кінець звітного року,
  • загальна сума всіх коштів, сплачена або зарахована на фінансовий рахунок на користь його власника протягом календарного року.

Чим це може загрожувати

Зазначимо, що у зв'язку з воєнним станом для громадян, на рахунках яких в іноземних фінустановах лежить не більше 250 тисяч євро, ці дані не будуть вважатися податковою інформацією.

Тобто, для нарахування податків її використано не буде, але представники ДПСУ можуть звернутися до громадянина із запитом і запросити пояснення походження коштів, що надходили на рахунок.

"Чи робитимуть так податківці і щодо кого — сказати складно. Технічно податківці отримуватимуть інформацію про кілька мільйонів людей. Тому обробити всіх буде дуже складно", - зазначає податковий консультант Олександр Зарайський.

Податкова служба у вересні дізнається про всі доходи українців за кордоном

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначимо, якщо ДПСУ звернеться з таким запитом та не отримає на нього відповіді, буде накладено штраф у розмірі 8 тисяч гривень. При цьому, як у разі вручення повісток від ТЦК, якщо запит адресат не отримає, він все одно вважатиметься врученим. Після цього може бути ініційовано перевірку.

Нагадаємо, минулого тижня ми повідомляли, що Верховна Рада розгляне законопроєкт, яким планується запровадити податок на напої з додаванням цукру.