Today.ua

Після ЦНАП деяким військовозобов'язаним все одно доведеться йти до ТЦК: чому так відбувається

Сьогодні перший день дії нового закону про мобілізацію. У зв'язку з цим, окрім звичайних функцій, Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) давали громадянам можливість оновити військово-облікові дані.

Як розповіла директор департаменту ЦНАП Київської міської адміністрації Наталія Шамрай, процедура оновлення даних займає не більше 10 хвилин. Потім військовозобов'язаному доводиться деякий час зачекати на результат і отримати відповідну виписку. Також її можуть за бажанням громадянина надіслати йому на електронну пошту.

Ця послуга надається центрами вперше, і система ще до кінця не налагоджена. Чимало громадян так і не дочекалися підтвердження своїх військово-облікових даних, оскільки на запит система видавала відмову, часто без роз'яснення причин.

"Так, буває, що приходить відмова. ЦНАП на себе не перебирає функції суб'єкта надання послуги. Це означає, що ми не можемо впливати на цей процес. Тому якщо система видала відмову у видачі витягу, то зазвичай там написано, що треба робити й куди звертатися або для коректного внесення даних в систему, або ще для якихось дій", – повідомила Наталія Шамрай.

Багато військовозобов'язаних звернулися сьогодні саме до ЦНАП, оскільки громадянським людям звичніше мати справу з цивільними структурами. Проте тим, хто сьогодні отримав через Центр надання адміністративних послуг відмову, тепер все одно доведеться йти до ТЦК та СП для поновлення військово-облікових даних.

Втім, є третій шлях. Сьогодні, одночасно з новим законом про мобілізацію, розпочав роботу мобільний додаток Резерв+. Оновити дані можна за допомогою нього.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ