В Україні запровадять заборону на готівку старого зразка. Нею не можна буде розрахуватись, і її ніде не можна буде обміняти. Заборона почне діяти через три місяці після скасування воєнного стану. Тобто на сьогодні точна дата, з якої не можна буде обміняти цих грошей, невідома.
Про це повідомляють у Нацбанку України.
Йдеться про гривневі банкноти старого зразка, які були випущені до 2003 року. Їх уже давно вилучають з обігу. У магазинах такою готівкою вже не можна розрахуватись. Однак такі гроші ще можна обміняти у відділеннях Нацбанку та в кількох уповноважених банках. Причому, як зауважують в НБУ, за кількістю банкнот та за їхньою сумарною вартістю обмежень немає. Тобто можна обміняти яку завгодно суму без комісій і доплат.
Зокрема, на обмін приймають банкноти, випущені до 2003 року, таких номіналів: 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 і 200 гривень.
Банківські установи, в яких можна обміняти старі гроші
Старі банкноти приймають на обмін у необмеженій кількості у таких відділення Нацбанку України:
- у Києві: Контрактова пл., 2-А;
- у Дніпрі: вул. Воскресенська, 13;
- у Львові: вул. Коперника, 4;
- в Одесі: вул. Рішельєвська, 8;
- у Харкові: Театральна пл., 1;
- у Хмельницькому: вул. Володимирська, 91.
Крім того, здійснити обмін готівки старих зразків можна у відділеннях таких уповноважених банків:
- Ощадбанку;
- ПриватБанку;
- Райффайзен Банку;
- ПУМБ.
"Актуальну інформацію, в яких відділеннях та філіях можна здійснити обмін, потрібно дізнаватися на офіційних сайтах цих банків", – уточнили в НБУ.
Метою такого вилучення з обігу та обміну старих банкнот є оптимізація їхнього номінального ряду. Тобто в обігу мають бути лише купюри нового зразка. Вони мають кращий захист від підробки, ніж старі банкноти. Крім того, приведення банкнот одного номінального ряду до єдиного зразка зменшить плутанину при готівкових розрахунках та зробить ці розрахунки більш простими. До того ж, заміна старих грошей на нові подовжить строк їхнього використання.
Нагадаємо, супермаркети відмовляються брати у покупців деякі банкноти.