Відновлення енергосистеми після масованої ракетної атаки, здійсненої 22 березня, потребуватиме велетенських коштів. Через це енергетики не впевнені, чи зможуть вони надалі утримувати чинний тариф на електроенергію для населення.
Про це заявив генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота.
Внаслідок ракетної атаки, здійсненої на українську енергосистему на світанку 22 березня, багато об'єктів енергосистеми зазнали значної руйнації. Великих ушкоджень нанесено гідроелектростанції ДніпроГЕС. Внаслідок кількох прильотів ГЕС-2 зазнала сильних руйнувань. Її роботу, а також роботу ГЕС-1 було зупинено. Зараз спеціалісти намагаються дати оцінку масштабу руйнувань, аби визначитися із обсягом та вартістю відновлювальних робіт.
Гребля ДніпроГЕСу не постраждала. Тому несанкціонованого скиду води звідти не буде. Хоча вранці після обстрілу в Мережі з'явилася страшилка по можливе повторення "каховського сценарію", але в іще гіршому вигляді. Але з цим, на щастя, обійшлося.
"У машинній залі обвалені частина стелі і стіни. На станції необхідно буде відновити електричне обладнання та гідроагрегати. Все буде відновлено, лише питання у часі", - каже Ігор Сирота.
Втім, питання не лише у часі, але й у фінансах. Відновлення енергосистеми (а постраждав не тільки ДніпроГЕС) потребуватиме колосальних грошей. Наразі гідроенергетика та атомна енергетика, відповідно до покладених на них зобов'язань, покривають різницю між ринковою вартістю електроенергію і тарифом, за яким платить населення. Але тепер це буде проблематичним.
"Укргідроенерго несе на собі важливу місію – виконання ПСО. Через масовані атаки та необхідність відновлення великої кількості обладнання виконання функції покриття різниці тарифу для населення нині під загрозою", - заявив очільник Укргідроенерго.
Отже, якщо раніше розмови про підвищення тарифу на електроенергію для населення точились лише на рівні припущень, то тепер це майже упевненість.
Нагадаємо, вже з 1 квітня, ймовірно, зростуть тарифи на воду у багатьох містах.