Пільгові кредити на квартири в Україні: кому видають дешеві іпотеки та під який відсоток

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці почали активніше брати кредити на житло після того, як запрацювала програма пільгового кредитування "єОселя". У її рамках представники деяких професій можуть взяти кредит на житло під 3%, а решта громадян - під 7%.

Пільгові кредити на квартири в Україні: кому видають дешеві іпотеки та під який відсоток - today.ua

Усього вже було видано кредитів на загальну суму 5,8 млрд грн, і 4000 сімей стали власниками житла. У Мінекономіки відзвітували, що 69% пільгових іпотек отримали військовослужбовці та силовики, 13% – педагоги та науковці та ще 10% – медики.

Як повідомляється, найчастіше українці брали кредити для придбання житла на вторинному ринку (118 кредитів) та у забудовника (37). Також двоє українців взяли кредити на купівлю квартир, що ще будуються.

Найбільше іпотечних кредитів припадає на житло у Київській області (44), у Києві (28), Рівненській області (14), Дніпропетровській області (12), та Львівській з Одеської області – по 9 кредитів.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Пільгові кредити на квартири в Україні: кому видають дешеві іпотеки та під який відсоток

Нагадаємо, що в рамках програми "ЄОселя" пільгова ставка для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців становить 3% річних. Для інших категорій населення – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, та інших громадян, які мають власного житла, – ставка іпотеки становить 7%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Найпопулярнішими для придбання в кредит на первинному ринку є квартири площею від 50 до 80 кв м у ЖК економ та комфорт-класу зі ступенем готовності від 30% до 60%. Середня вартість житла, придбаного в іпотеку українцями, становить 2-3 млн грн.

Раніше повідомлялося, що українцям перерахують податки на квартири у 2024 році.