Українці почали активніше брати кредити на житло після того, як запрацювала програма пільгового кредитування "єОселя". У її рамках представники деяких професій можуть взяти кредит на житло під 3%, а решта громадян - під 7%.
Усього вже було видано кредитів на загальну суму 5,8 млрд грн, і 4000 сімей стали власниками житла. У Мінекономіки відзвітували, що 69% пільгових іпотек отримали військовослужбовці та силовики, 13% – педагоги та науковці та ще 10% – медики.
Як повідомляється, найчастіше українці брали кредити для придбання житла на вторинному ринку (118 кредитів) та у забудовника (37). Також двоє українців взяли кредити на купівлю квартир, що ще будуються.
Найбільше іпотечних кредитів припадає на житло у Київській області (44), у Києві (28), Рівненській області (14), Дніпропетровській області (12), та Львівській з Одеської області – по 9 кредитів.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, що в рамках програми "ЄОселя" пільгова ставка для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців становить 3% річних. Для інших категорій населення – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, та інших громадян, які мають власного житла, – ставка іпотеки становить 7%.
Найпопулярнішими для придбання в кредит на первинному ринку є квартири площею від 50 до 80 кв м у ЖК економ та комфорт-класу зі ступенем готовності від 30% до 60%. Середня вартість житла, придбаного в іпотеку українцями, становить 2-3 млн грн.
Раніше повідомлялося, що українцям перерахують податки на квартири у 2024 році.