Підвищення пенсії скасували для частини літніх українців: хто не дочекається більших виплат

Автор: Марченко Любов

Цьогоріч після березневої індексації пенсій у більшості українських пенсіонерів виплати зросли майже на 8%. Крім того, частині літніх українців, які працюють, підвищили пенсії з квітня. Водночас багато пенсіонерів цьогоріч не дочекаються підвищення виплат.

Підвищення пенсії скасували для частини літніх українців: хто не дочекається більших виплат - today.ua

Профільне видання "На пенсії" розповіло, хто залишиться без підвищення.

Цьогоріч пенсії більшості українців було проіндексовано на 7,9 або майже на 8%. Внаслідок індексації мінімальне підвищення пенсії склало 100 грн, а максимальне - 1577. Однак пенсіонерам, які працюють, у березні пенсію не індексували. Їм збільшили пенсійні виплати із квітня. Щоправда, через особливості оформлення податкової звітності, свої оновлені пенсії вони почали отримувати лише із червня. Але причин для занепокоєння у них немає: невиплачену різницю за квітень і травень всі отримають у червні.

Водночас кільком категоріям пенсіонері цьогоріч підвищення пенсій "не світить". Причому вони складають доволі багаточисельну групу. Зокрема, не підлягають індексації пенсії громадян, які вийшли на заслужений відпочинок упродовж останніх трьох років. Уряд вважає, що їхні пенсії і так доволі високі, а отже їх не треба актуалізувати.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

Канада передасть Україні авіаційні ракети, здатні пробивати літакові ангари

Підвищення пенсії скасували для частини літніх українців: хто не дочекається більших виплат

Крім того, не помітили підвищення виплат пенсіонери, в яких розрахункова пенсія нижча за мінімальну. Держава щомісяця нараховує їм доплату до розрахункової пенсії, щоб вони могли отримувати хоча б мінімальну пенсію, яка належить громадянам згідно закону. Через це у них відбулося заміщення цієї доплати нарахованою індексацією, і фактично розмір пенсії не збільшився.   

Не підвищували виплат також громадянам, які отримують максимальні пенсії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином цьогоріч українські пенсіонери, що мають повний стаж, отримують пенсію на рівні 3370 гривень. Водночас у пенсіонерів, які не мають повного стажу, і яким вже є 65 років, розмір мінімальної пенсії становить 2725 гривень.  

Нагадаємо, названа пенсія, на яку можуть розраховувати українці, що отримують зарплату 10 тисяч гривень.