Скільки років українцеві треба збирати гроші на покупку автомобіля: результати підрахунку

Автор: Марченко Любов

Щоби придбати новий автомобіль і при цьому не брати кредитів та не вмерти з голоду, українцеві із середньою зарплатою знадобиться третина життя. Щоправда, для покупки автомобіля, який вже був у вжитку, знадобиться менше грошей і часу.

Скільки років українцеві треба збирати гроші на покупку автомобіля: результати підрахунку - today.ua

Стало відомо, скільки доведеться заощаджувати на покупку автомобіля, якщо людина отримує офіційну середню зарплату і не має більше ніяких доходів.

Експерти обрали для підрахунків автомобіль Toyota Corolla. Його вартість, зазначена на офіційному дилерському сайті, нині становить від 894 870 грн. Водночас, відповідно до даних Держстату, середня зарплата українців у 2023 році була 17 442 гривні. 

Припускаємо, що українець буде щомісяця відкладати на покупку автомобіля п'яту частину свого заробітку, тобто 3488,4 грн. Далі шляхом нескладного підрахунку в одну арифметичну дію визначаємо, що збирати гроші на автомобіль своєї мрії йому доведеться 256,47 місяців або 21 з половиною рік. Якщо врахувати, що зараз середньостатистичний чоловік в Україні живе менше 60 років, то вийде, що йому доведеться збирати гроші на машину понад третину свого життя.

Популярні зараз

Українці можуть не оплачувати доставку газу: як розірвати договір з оператором

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

В уряді поділились інформацією про другий етап підвищення тарифу на електроенергію

У Києві кличуть на роботу, яка не потребує вищої освіти: зарплата стартує від тисячі доларів

Скільки років українцеві треба збирати гроші на покупку автомобіля: результати підрахунку

Із вживаною автівкою не все так сумно

Інститут досліджень авторинку наводить дані щодо вартості вживаного автомобіля цієї марки. Середня ціна такого легковика становила торік 5700 доларів. Тобто це 222 300 гривень.

Отже за аналогічних умов на таку покупку можна зібрати гроші за 63 місяці або за 5,2 року.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Звісно, що ці розрахунки приблизні. Адже за 21 рік, поки людина буде накопичувати гроші на автомобіль, зміниться і показник середньої зарплати, і вартість цього автомобіля, і багато інших чинників. Та все ж, можна зробити один беззаперечний висновок: для українців, які живуть лише на зарплату, автомобіль був  і залишається розкішшю, а не засобом пересування.

Нагадаємо, влада готує українцям чергове підвищення мінімальної зарплати. Тим, хто отримує мінімалку, доведеться заощаджувати на автомобіль понад чотири десятиліття.