Переведення годинника на літній час 2024: коли переходити і як підготуватися

Автор: Ольга Березовська

2024 року українці знову переведуть стрілки годинника на літній час. Коли це слід робити і які рекомендації дають медики з цього приводу?

Переведення годинника на літній час 2024: коли переходити і як підготуватися - today.ua

У ніч проти 31 березня Україна, як і багато країн, перейде на літній час. Переводячи стрілки годинника, люди скорочують час сну на одну годину. Здавалося б, що це ніяк не позначиться на їхньому здоров'ї, але медики переконують у протилежному. Вони кажуть, що така зміна графіка сну може негативно вплинути на організм. Тому на цей момент потрібно готуватися заздалегідь.

Зміна графіка

За кілька днів до переходу на літній час людям варто дещо змінити свій графік. Медики радять вставати і лягати спати трохи раніше, ніж звичайно. Так організм поступово звикне до змін і не зазнає дискомфорту, коли після 31 березня доведеться прокидатися на годину раніше.

Відпочинок

Людям не варто перевтомлюватися до та після переведення стрілок годинника. У цей період можна дозволити собі трохи розслабитись і не перевантажувати організм. Важливо якісно відпочивати, щоб дати тілу можливість поступово адаптуватися до нового порядку дня. Особливо це актуально для людей похилого віку і тих, хто страждає на захворювання серцево-судинної системи.

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

В Україні запроваджено обмеження прав і свобод громадян – тимчасово, доки не закінчиться війна

Продавці оприлюднили ціни на паску до Великодня: деякі - понад тисячу гривень

Daewoo Lanos наступного покоління із пакетом S-Line показали в Україні

Переведення годинника на літній час 2024: коли переходити і як підготуватися

Харчування

Особливу увагу рекомендується приділити і харчуванню. У цей період краще не зловживати жирною, гострою та важкою їжею, яку організму досить складно перетравлювати. Краще їсти побільше овочів, фруктів та здорової легкої їжі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Час на свіжому повітрі

Прогулянки на свіжому повітрі завжди корисні для здоров'я, особливо до і після переходу на літній час. Тому варто виділити півгодини або годину на те, щоб пройтися не поспішаючи парком, розслабитися і не думати про проблеми і труднощі.

Пропонуємо також прогноз синоптика про те, коли в Україну прийде справжня весна.