Щороку українці двічі переводять стрілки годинника – на зимовий та літній час. Але останнім часом обговорюється питання щодо доцільності такої практики.
Майже у 80 країнах світу заведено переводити годинник на зимовий та літній час, у тому числі й в Україні. Це робиться для більш ефективного використання світлового дня та економії електрики.
Але деякі дослідження показують, що така практика не зовсім виправдана. До того ж, вона негативно позначається на здоров'ї людей, чиї біоритми збиваються через зміну часу.
Тому ще 2020 року до Верховної Ради України внесли законопроєкт, який пропонує скасувати переведення годинників та встановити стандартний час. Пізніше його відправили на доопрацювання, але він досі залишається на розгляді.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У зв'язку з цим українці продовжують переходити на зимовий та літній час. Так, у ніч на 31 березня 2024 року потрібно перевести стрілки годинника на одну годину вперед.
Як підготувати організм до переходу?
Медики радять заздалегідь почати готуватися до переведення годинника, що знизити додаткове навантаження на організм. Для цього варто за кілька днів до переходу на літній час лягати спати на 15-20 хвилин раніше звичного часу, не перевтомлюватися протягом дня, відмовитися від важкої та нездорової їжі та алкоголю, а також більше гуляти на свіжому повітрі.
Пропонуємо також дізнатися про продукти, які дієтологи радять додати у свій щоденний раціон навесні.