У США все більш скептично налаштовані щодо "червоних ліній" президента Росії Володимира Путіна. У Пентагоні вважають, що ризик ескалації невисокий і настав час передати Україні зброю, про яку вона вже давно просить союзників.
Голова Об'єднаного комітету начальників штабів Чарльз Браун заявив, що нескінченні "м'ясні штурми" росіян цієї зими могли суттєво послабити їхній бойовий потенціал. У зв'язку з цим у Пентагоні сумніваються у здатності армії окупантів провести новий великий наступ навесні чи влітку поточного року.
"Я не знаю, чи зможуть росіяни організувати великий наступ. Я маю на увазі, якщо ви подивіться на те, що сталося протягом минулого року, росіяни фактично кинули багато сил, особового складу, систем озброєння та транспортних засобів, щоб досягти того, чого вони досягли. І, я б сказав, це майже м'ясорубка", - заявив Чарльз Браун.
Він також зазначив, що у Пентагоні постійно аналізують ризики ескалації конфлікту в Україні, щоб не допустити прямого зіткнення з країнами НАТО. Саме тому Сили оборони України досі не отримали ракети ATACMS великої дальності.
Популярні зараз
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру
Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС
На думку Брауна, політики побоюються "червоних ліній", які регулярно проводить російський диктатор Володимир Путін, і вважають, що їхній перетин може призвести до війни двох ядерних держав.
На думку американського головкому, удари по російських НПЗ не призвели до посилення риторики Москви. Чергову "червону лінію" перейдено Україною без жодних наслідків, а отже немає причин відмовляти Києву в передачі ракет для систем HIMARS з дальністю до 300 кілометрів.
Нагадаємо, сьогодні з'явилася інформація, що Росія модернізувала крилаті ракети Х-101, зробивши їх удвічі небезпечнішими.